Jakub Piotrowski zmieni klub? Pojawił się kolejny chętny!

Jakub Piotrowski zmieni klub? Pojawił się kolejny chętny!
Icon Sport

Zawodnik Łudogorca Razgrad zaczyna być łączony z coraz większą liczbą zespołów. Dobre występy w Bułgarii oraz reprezentacji Polski wpływają na jego sytuację na rynku transferowym. Czy latem Jakub Piotrowski zmieni klub? Tego jeszcze nie wiemy, ale według bułgarskich mediów pomocnikiem Biało-Czerwonych interesuje się kolejna drużyna, do której może trafić.

Jakub Piotrowski stał się jednym z symboli reprezentacji Polski prowadzonej przez Michała Probierza. Pomocnik wyszedł w podstawowym składzie w spotkaniach barażowych o Euro 2024. W meczu z Estonią popisał się świetnym strzałem z dystansu, które stały się jego znakiem rozpoznawczym. Z tej strony pokazuje się również w barwach Łudogorca Razgrad.

Transfer Jakuba Piotrowskiego kwestią czasu?

Przyjrzyjmy się na początku sytuacji kontraktowej Jakuba Piotrowskiego. Jest on związany z Łudogorcem Razgrad do końca czerwca 2025 roku. Jeśli bułgarski zespół chce coś zarobić na swoim zawodniku, to musi zdecydować się na sprzedaż latem, ponieważ w styczniu reprezentant Polski będzie mógł negocjować z dowolną drużyną.

Jakiś czas temu w “Tema Sport” podano, że Jakub Piotrowski może stać się kolejnym Polakiem występującym w La Liga, ponieważ miał trafić na radar hiszpańskiego Villarrealu. Pojawił się jednak inny zainteresowany. Telegraph.bg poinformował, że reprezentant Biało-Czerwonych jest obserwowany przez Galatasaray. Polak wpadł ponoć w oko skautom tego zespołu w trakcie spotkania Ligi Konferencji Europy, gdy Fenerbahçe mierzyło się właśnie z Łudogorcem Razgrad. Wtedy też pomocnik trafił do siatki.

Wciąż nie jest przesądzone to, czy Jakub Piotrowski zmieni klub już w trakcie letniego okienka transferowego. Warto zwrócić uwagę na to, że wpływ na jego sytuację może mieć Euro 2024. W przypadku udanych występów w reprezentacji Polski wartość pomocnika Łudogorca Razgrad pewnie wzrośnie. Według wcześniej podanego źródła Galatasaray ma złożyć niebawem ofertę, ale o warunkach nie napisano. W tym sezonie były gracz Pogoni Szczecin rozegrał 41 meczów, w których strzelił 15 goli i zanotował 4 asysty, co może robić spore wrażenie.