Polska – Walia prognozowany skład – kogo wybierze Probierz?

Polska – Walia prognozowany skład – kogo wybierze Probierz?
fot. Icon Sport

Przed reprezentacją Polski kluczowy mecz w kontekście walki o awans na Euro 2024. 26 marca biało-czerwoni zagrają z reprezentacją Walii. Prezentujemy przewidywany skład Polska – Walia. 

Polska – Walia skład prognozowany

Poniżej zamieszczony został prognozowany skład reprezentacji Polski na konfrontację z Walijczykami. Kogo do boju pośle trener Michał Probierz? Oto moje przeczucia:

Wojciech Szczęsny – Jan Bednarek, Bartosz Salamon, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński, Nicola Zalewski, Bartosz Slisz, Jakub Piotrowski, Piotr Zieliński, Robert Lewandowski, Adam Buksa.

Może dziwić to, że ten Polska – Walia skład reprezentacji Polski nie zawiera Przemysława Frankowskiego. Nie jest to dziełem przypadku. Wszyscy wiemy o tym, że przy okazji starcia z Estonią nabawił się urazu. Może zdarzyć się tak, że konfrontację z Walią rozpocznie na ławce rezerwowych – o ile w ogóle będzie zdolny do gry.

Trudno wyobrazić sobie skład Polski na mecz z Walią bez Roberta Lewandowskiego. Wprawdzie w ostatnim czasie nie błyszczy on w naszych narodowych barwach, jednakże generalnie jest napastnikiem wielkiego formatu i w starciu z Walią może zrobić różnicę.

Na pewno zagrać muszą tacy zawodnicy jak Nicola Zalewski czy Jakub Piotrowski. Właśnie oni świetnie wypadli na tle Estonii. Także i tym razem powinni solidnie bronić barw Polski.

Największy problem jest ze strefą obronną. Ciekawe, co tutaj ostatecznie wykombinuje selekcjoner Michał Probierz. A atak? Oprócz Lewandowskiego postawiłbym na Adama Buksę. Moim zdaniem warto dać szansę temu chłopakowi. Ma naprawdę duży potencjał i w takim starciu mógłby się odwdzięczyć za daną mu szansę.

Kiedy mecz Walia – Polska?

Mecz Walia – Polska to finał baraży o Euro 2024. Przepustkę na mistrzostwa wywalczy zespół, który wygra to spotkanie. Druga drużyna nadchodzące mistrzostwa Starego Kontynentu będzie oglądać przed telewizorem. Jest więc o co grać, jest więc o co walczyć.

Konfrontacja Walia – Polska przewidziana została na 26 marca 2024 roku. Początek rywalizacji wyznaczono na godzinę 20:45. W ciemno można zakładać, że wydarzy się naprawdę sporo. Transmisja dostępna będzie na TVP1, TVP Sport i sport.tvp.pl.