Jose Mourinho straci pracę? Ten mecz będzie decydujący

Jose Mourinho straci pracę? Ten mecz będzie decydujący
Icon Sport

Wydaje się, że sytuacja portugalskiego trenera w AS Romie nie jest najlepsza. W stolicy Włoch sądzono, że ich klub w tym sezonie będzie bił się o awans do Ligi Mistrzów, a obecnie spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. To powoduje, że zwiększają się szanse na to, że Jose Mourinho straci pracę. Właściciele AS Romy mieli dać Portugalczykowi ostatnią szansę.

Można było sądzić, że ostatnie dwa spotkania odmieniły sytuację Jose Mourinho w AS Romie. Podopiecznym portugalskiego trenera udało się pokonać Servette 4:0 w Lidze Europy, a wcześniej Frosinone 2:0 w Serie A. Okazuje się, że właściciele rzymskiego klubu już pod koniec września chcieli się pozbyć Portugalczyka, jednak postanowiono tę decyzję jeszcze odwlec w czasie.

Jose Mourinho straci pracę? Zadecyduje mecz z Cagliari

„Corriere dello Sport” twierdzi, że jeśli AS Roma przegra w ten weekend z Cagliari, to przygoda portugalskiego trenera na Stadio Olimpico dobiegnie końca. Warto dodać, że drużyna z Sardynii znajduje się na dnie ligowej tabeli. Do tej pory udało jej się zgromadzić tylko dwa punkty. Gdyby Rzymianie przegrali z takim rywalem, to w stolicy Italii uznaliby to za klęskę, która musi mieć konsekwencje.

Wydaje się, że jedynym ratunkiem dla Jose Mourinho może być przekonująca seria zwycięstw. Jeśli to nie będzie miało miejsca, to Portugalczyk już piąty raz w karierze byłby zwolniony z jakiegoś klubu. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce w 2021 roku, kiedy “The Special One” opuścił Tottenham.

Czy Jose Mourinho straci pracę w najbliższym czasie? Na razie stołek portugalskiego trenera pozostaje gorący. Do tej pory poprowadził on AS Romę w 118 spotkaniach. Bilans to 58 zwycięstw, 26 remisów i 34 przegrane. Portugalczyk przyczynił się do zdobycia przez AS Romę Ligi Konferencji Europy w 2022 roku. Rok później jego zespół zameldował się w finale Ligi Europy, ale ostatecznie Rzymianie przegrali po rzutach karnych z Sevillą FC.