Julian Nagelsmann został selekcjonerem reprezentacji Niemiec [OFICJALNIE]

Julian Nagelsmann został selekcjonerem reprezentacji Niemiec
22 September 2023, Hesse, Frankfurt/Main: Soccer: DFB, national team, press conference after executive committee meeting. New national team coach Julian Nagelsmann (M) joins DFB President Bernd Neuendorf (l) and DFB Sports Director Rudi Vller for a press conference. Photo: Jrg Halisch/dpa - Photo by Icon sport

Nasi zachodni sąsiedzi również musieli mierzyć się ze znalezieniem osoby, która poprowadzi kadrę narodową. Jakiś czas temu związek poinformował, że ze stanowiskiem pożegnał się Hansi Flick. Teraz wiemy już, kto go zastąpi. Ogłoszono oficjcalnie, że Julian Nagelsmann został selekcjonerem reprezentacji Niemiec.

Pod przewodnictwem Hansiego Flicka kadra nie radziła sobie najlepiej. Fatalne wyniki na zeszłorocznym mundialu to jedno, ale Niemcy notowali także kiepskie rezultaty podczas meczów towarzyskich. To przelało czarę goryczy, ponieważ za kadencji Flicka niemieccy zawodnicy rozegrali łącznie 25 spotkań, ale wygrali tylko 12 z nich. Ostatnim sprawdzianem dla byłego trenera Bayernu Monachium była rywalizacja z Japonią przegrana 1:4.

Julian Nagelsmann został selekcjonerem reprezentacji Niemiec. Znamy szczegóły

W ostatnim spotkaniu kadry Niemiec zawodników poprowadził tymczasowy selekcjoner, Rudi Voller. Jasne było, że nie zostanie on na stanowisku, ale mimo wszystko piłkarzom “Die Mannschaft” udało się pokonać Francuzów 2:1.

Julian Nagelsmann podpisał w piątek umowę z niemieckim związkiem. Kontrakt będzie obowiązywał do 31 lipca 2024 roku, a więc do zakończenia mistrzostw Europy, które odbędą się u naszych zachodnich sąsiadów. “Mistrzostwa Europy odbędą się w naszym kraju. To coś wyjątkowego, co zdarza się raz na kilkadziesiąt lat. Wszystko podporządkowuję temu turniejowi, mam wielką ochotę podjąć to wyzwanie. W przyszłym roku będziemy zjednoczoną grupą” – powiedział nowy szkoleniowiec reprezentacji Niemiec.

Julian Nagelsmann został selekcjonerem reprezentacji Niemiec po tym, jak stracił pracę w Bayernie Monachium na początku tego roku. Z tego względu nie było pewności, czy niemieckiemu związkowi uda się porozumieć z “Die Roten”, ponieważ Nagelsmanna wciąż obowiązywała umowa z dawnym klubem. Nie pojawiły się oficjalne informacje odnośnie tego, czy związek musiał zapłacić jakieś odszkodowanie.

Wcześniej niemiecki trener pracował także TSG Hoffenheim oraz RB Lipsku. Na razie Nagelsmann zdecydował się porzucić karierę klubową i skupić się na wyzwaniach reprezentacyjnych. Nowy selekcjoner zadebiutuje w meczu ze Stanami Zjednoczonymi, który odbędzie się 14 października.