Kadra Polaków na Ligę Narodów. Na kogo postawił Nikola Grbić?

Kadra Polaków na Ligę Narodów. Na kogo postawił Nikola Grbić?
Icon Sport

Wielkimi krokami rozpoczyna się sezon reprezentacyjny w siatkówce z igrzyskami olimpijskimi w tle. Na razie manifestuje on się meczami towarzyskimi, ale turnieje są już bardzo blisko. Opublikowana kadra Polaków na Ligę Narodów pokazuje, że Nikola Grbić traktuje pierwszy etap tej imprezy jako poligon doświadczalny dla siatkarzy, którzy do tej pory rzadziej mogli pokazać się w szeregach Biało-Czerwonych.

Reprezentacja Polski w ramach przetarcia przed pierwszym turniejem Ligi Narodów mierzyła się z Niemcami w meczu towarzyskim, który odbył się w katowickim Spodku. Podopieczni Nikoli Grbicia przegrali ostatecznie 1:3, ale w tym spotkaniu na boisko nie wybiegł podstawowy garnitur, podobnie jak w trakcie czwartkowego starcia z Ukrainą.

Oto skład Polski na Ligę Narodów. Powołano 14 zawodników

Warto przypomnieć, że reprezentacja Biało-Czerwonych z urzędu ma zapewniony udział w turnieju finałowym Ligi Narodów, który odbędzie się w czerwcu w Łodzi. Z tego względu te pierwsze etapy mogą być traktowane jako szansa dla zawodników, którzy do tej pory nie mieli za dużo okazji do grania. Przypomnijmy, że jednym z nich miał być Michał Gierżot, ale doznał złamania palca i opuścił zgrupowanie.

Oczywiście nie jest tak, że kadra składa się wyłącznie z niedoświadczonych siatkarzy. Na liście znajdziemy na przykład Aleksandra Śliwkę, Kamila Semeniuka czy Jakuba Kochanowskiego. Warto zaznaczyć, że część zawodników dopiero niedawno zakończyła sezon klubowy, dlatego jeszcze dochodzą do siebie przed wyzwaniami w reprezentacji.

Reprezentacja Polski zmagania w pierwszym turnieju Ligi Narodów, który odbywa się w Turcji, zacznie od starcia ze Stanami Zjednoczonymi. To spotkanie zostało zaplanowane na 22 maja o 19:00. Potem czekają nas mecze z Kanadą, Holandią oraz Słowenią.

Oto kadra Polaków na Ligę Narodów:

Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz, Karol Butryn, Bartłomiej Bołądź, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Artur Szalpuk, Jakub Kochanowski, Sebastian Adamczyk, Szymon Jakubiszak, Mateusz Poręba, Kuba Hawryluk, Kamil Szymura