Kiedy Wojciech Szczęsny zakończy karierę reprezentacyjną? Jasna deklaracja

Kiedy Wojciech Szczęsny zakończy karierę reprezentacyjną? Jasna deklaracja
Icon Sport

Wiele wskazuje na to, że już niebawem czekają nas spore zmiany w kadrze narodowej. Kibice powoli mogli się zastanawiać, kiedy Wojciech Szczęsny zakończy karierę reprezentacyjną, a z odpowiedzią przyszedł sam zawodnik. W rozmowie z Łukaszem Wiśniowskim na kanale “Foot Truck” bramkarz Juventusu podał ostateczny termin.

Wojciech Szczęsny w reprezentacji Polski gra od 2009 roku. W tym czasie bramkarz Biało-Czerwonych wystąpił w 81 meczach, w których udało mu się zachować 34 czyste konta. Można się spodziewać tego, że ten licznik niebawem się zatrzyma, na co wskazują nawet słowa wypowiedziane przez golkipera “Starej Damy”.

Po Euro 2024 Wojciech Szczęsny zakończy karierę reprezentacyjną!

Dosyć często zdarza się, że piłkarze decydują się na odejście z reprezentacji po zakończeniu dużego turnieju. Wiele wskazuje na to, że podobnie sprawa będzie wygląda w przypadku Wojciecha Szczęsnego.

Bramkarz reprezentacji Polski został o to zapytany przez Łukasza Wiśniowskiego w rozmowie na kanale “Foot Truck” i bez wahania to potwierdził. “Nie ma sensu tego nowego cyklu reprezentacji, czyli przygotowań do mundialu zaczynać, jeśli miałbym go nie skończyć. Zostać w reprezentacji, żeby zagrać parę meczów w Lidze Narodów, to myślę, że lepiej oddać innym, żeby przygotowali się do nowego cyklu” – dodał Wojciech Szczęsny dopytywany o szczegóły.

Wojciech Szczęsny wielokrotnie był uważany za bohatera naszej reprezentacji. Wystarczy wspomnieć nawet o finałowym meczu baraży z Walią. Najpierw popisał się świetną interwencją po strzale głową jednego z przeciwników, a potem obronił decydujący rzut karny. Świetną dyspozycję Polak pokazywał także w trakcie katarskiego mundialu.

Chwila kiedy Wojciech Szczęsny zakończy karierę reprezentacyjną, będzie nostalgicznym momentem dla wszystkich kibiców. Bramkarza naszej kadry czekają jednak wymagające wyzwania. Biało-Czerwoni na Euro 2024 zagrają z Holandią, Austrią i Francją, a przed turniejem zmierzą się z Ukrainą i Turcją w meczach towarzyskich. W przypadku kariery klubowej medialne spekulacje wskazują na to, że na razie nie ma zamiaru odchodzić z Juventusu.