Konrad Karwat zawalczy w Clout MMA

Konrad Karwat zawalczy w Clout MMA

Nowopowstała federacja Clout MMA ogłosiła kolejny pojedynek na swojej inauguracyjnej gali. Kibice będą mogli obejrzeć w klatce byłego strongmana i uczestnika freak fightów w innych federacjach – Marcina Karwata. Pierwsza gala Clout MMA odbędzie się 5 sierpnia 2023 roku na warszawskim Torwarze. Aktualnie przeciwnik byłego strongmana nie jest jeszcze znany.

Prawdziwa siła techniki się nie boi

To legendarne już powiedzenie, które padło kiedyś z ust wybitnego polskiego zawodnika BJJ – Zbigniewa Tyszki, idealnie pasuje do Konrada Karwata. Strongman dotychczas zasłynął z siłowego rozwiązywania swoich pojedynków. Nie ma się czemu dziwić. Dzięki swojej przeszłości w sportach walki dysponuje on z reguły olbrzymią przewagą w aspekcie siłowym nad swoimi rywalami. Wyjątkiem miała być walka z Radosławem Słodkiewiczem, który również jest strongmanem. W tej walce jednak Karwat pokazał dużo lepsze przygotowanie kondycyjne od swojego rywala co przełożyło się na jego zwycięstwo. Dotychczas Karwat stoczył w klatkach freakfightowych trzy walki. Pierwsze dwie wygrał, w starciach z Mateuszem Tarzanem Leśniakiem i Radosławem Słodkiewiczem dopisać sobie zwycięstwa po ciosach już w pierwszej rundzie. Zwycięska seria zakończyła się w trzecim pojedynku kiedy to musiał uznać Denisa Labrygi. Labryga to zawodnik, który poza olbrzymią tężyzną fizyczną posiada również umiejętności, ponieważ trenuje sporty walki od wielu lat. Jego również będziemy mieli okazję zobaczyć na sierpniowej gali Clout MMA, jego rywalem będzie Dawid Załęcki. Aktualnie rywal Karwata nie jest znany. Jednakże patrząc na historię jego przeciwników to należy spodziewać się kolejnego fightera, który wywodzi się ze sportów siłowych i będzie w stanie rzucić mu rękawice.

Clout MMA karta walk

Federacja ostatnimi czasy znacząco przyśpieszyła tempo jeśli chodzi o ogłoszenia związane z występami nowych zawodników na inauguracyjnego gali. W ten sposób poznaliśmy już sporą część rozpiski biorąc pod uwagę, że jesteśmy miesiąc przed galą. Oto jak wygląda na ten moment karta walk Clout MMA 1:

  • Andrzej Fonfara vs Marcin Najman
  • Denis Labryga vs Dawid Załęcki
  • Zbigniew Bartman vs TBA
  • Nikita vs TBA
  • Tomasz Sarara vs Jay Silva
  • Piotr Lizak Lizakowski vs TBA
  • Paweł Bomba vs TBA
  • Konrad Karwat vs TBA