Kosta Runjaić ma zostać w Polsce. Czy obejmie Lecha Poznań?

Kosta Runjaić ma zostać w Polsce. Czy obejmie Lecha Poznań?
Icon Sport

Niemiecki trener pozostaje na razie bez pracy, ale co jakiś czas pojawiają się spekulacje związane z jego przyszłością. Jak podaje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, Kosta Runjaić ma zostać w Polsce. Nie wiadomo na razie, gdzie były szkoleniowiec Legii Warszawa będzie pracował, choć w doniesieniach medialnych pojawiał się już temat Lecha Poznań.

Kosta Runjaić został w kwietniu zwolniony ze stanowiska trenera Legii Warszawa. Jego miejsce zajął Gonçalo Feio. Pojawiały się spekulacje na temat tego, że Niemiec może objąć Herthę Berlin, ale na razie do tego nie doszło. I według najnowszych doniesień dalsza kariera niemieckiego szkoleniowca wcale nie musi być związana z jego ojczyzną.

Czy Kosta Runjaić zostanie w Ekstraklasie? Wiele na to wskazuje

Co więcej, polskie media informowały, że Kosta Runjaiciem zainteresowany ma być Lech Poznań. Wiadomo już, że z ławką trenerską “Kolejorza” po zakończeniu tego sezonu pożegna się Mariusz Rumak. Właśnie ten temat podjął Tomasz Włodarczyk na antenie programu “Pogadajmy o piłce” na kanale Meczyki.pl.

“Jeżeli chodzi o trenera, który miałby dla mnie większe szanse, żeby objąć Lecha Poznań, jest Kosta Runjaić. On się wpisuje w tę ich filozofię. Zna korporacyjny sznyt i wspaniale wypowiada się do publiczności. Sprzedaje wtedy niewiele, ale uprzejmie” – przyznał Tomasz Włodarczyk.

“Spotkałem go przed Stadionem Narodowym na finale Pucharu Polski i pytam: trenerze, na razie Polska? On mówi: tak, na razie Polska. To dopytuję, czy rozmawia z Lechem Poznań, a Kosta na to: nie wiem, zobaczymy. Natomiast i tak bym ci nie powiedział” – relacjonował dziennikarz.

Z tych słów wynika, że Kosta Runjaić ma zostać w Polsce. Być może więcej informacji na temat przyszłości Niemca zostanie podane do wiadomości po tym, jak zakończy się sezon Ekstraklasy. Do rozegrania pozostały jeszcze trzy kolejki, ale na szczycie tabeli panuje bardzo duży ścisk.