Media: Kosta Runjaic zwolniony z Legii Warszawa!

Media: Kosta Runjaic zwolniony z Legii Warszawa!
fot. Icon Sport

Polskę obiega informacja przekazana przez “Przegląd Sportowy”. Gazeta twierdzi, że Kosta Runjaic został zwolniony z Legii Warszawa! Póki co klub nie potwierdził tych nieoficjalnych ustaleń.

Kosta Runjaic zwolniony z Legii?!

Poczynania Legii Warszawa w ostatnim czasie były dalekie od ideału. Wobec tego pojawiały się pogłoski o możliwości zwolnienia trenera. Teraz natomiast “Przegląd Sportowy” uważa, że Kosta Runjaic pożegnał się ze stanowiskiem!

“To koniec Kosty Runjaica w Legii Warszawa! Jak udało nam się dowiedzieć, trener został zwolniony przez szefów warszawskiego klubu. We wtorek o godz. 11 ma dojść jeszcze do spotkania, podczas którego o decyzji zostaną poinformowani piłkarze” – pisze “PS”.

Runjaic trenerem Legii Warszawa został na początku sezonu 2022/2023. Jego największe osiągnięcie to wygranie Pucharu Polski i wicemistrzostwo kraju.

Ostatnimi czasy “Wojskowi” prowadzeni przez Kostę Runjaicia nie zachwycali. W niedzielnym (7 kwietnia) hicie PKO BP Ekstraklasy tylko zremisowali z Jagiellonią Białystok. Obecnie do lidera ze stolicy Podlasia tracą siedem punktów.

W tym sezonie Legia wygrała 21 na 44 meczów. W Ekstraklasie “Wojskowi” dziewięciokrotnie remisowali i sześć razy musieli uznawać wyższość przeciwników.

52-latek podpisał kontakt do końca czerwca 2026 roku. Jeżeli potwierdzą się ustalenia “PS”, to umowa przestanie obowiązywać znacznie wcześniej.

Runjaic poprowadził warszawską Legię w 84 meczach. Przez ten czas zespół odnotował 47 zwycięstw, 20 remisów i 18-krotnie schodził z boiska pokonany.