Lech Poznań negocjuje z piłkarzem FC Porto. Porozumienie jest blisko!

Lech Poznań negocjuje z piłkarzem FC Porto. Porozumienie jest blisko!
Icon Sport

Choć “Kolejorz” stracił przed ostatnią kolejką szansę na podium PKO BP Ekstraklasy i grę w europejskich pucharach, to zespół z wielkopolski ma zamiar szybko wrócić na właściwe tory. To właśnie dlatego drużyna z Wielkopolski chce wzmocnić swój skład przed następną kampanią. W tym celu Lech Poznań negocjuje z piłkarzem FC Porto – podaje “O Jogo”.

Największą zmianą w Lechu Poznań będzie oczywiście roszada na stanowisku trenera. Mariusz Rumak nie będzie dalej zasiadał na ławce, a jego miejsce zajmie Niels Frederiksen, czyli były szkoleniowiec duńskiego Brøndby. Jaki będzie miał plan na “Kolejorza”? Tego jeszcze nie wiemy.

Lech Poznań blisko ściągnięcia João Mendesa z FC Porto

Wiele wskazuje na to, że w Lechu Poznań dojdzie również do pewnych zmian kadrowych. Barry Douglas może odejść z zespołu, ponieważ jego umowa z “Kolejorzem” wygasa 30 czerwca 2024 roku. Obecnie nie pojawiają się doniesienia o potencjalnym przedłużeniu tej współpracy.

Być może właśnie dlatego Lech Poznań negocjuje z piłkarzem FC Porto, ponieważ João Mendes nominalnie występuje na tej samej pozycji co Barry Douglas, a więc na lewej obronie. Co więcej, taka sama jest również jego sytuacja kontraktowa. Umowa Portugalczyka z jego obecnym zespołem także wygasa za nieco ponad miesiąc, więc można go ściągnąć za darmo.

Portugalskie źródło “O Jogo” przekonuje, że Lech Poznań prowadzi już zaawansowane negocjacje z graczem, który w bieżącym sezonie rozegrał dla pierwszej drużyny FC Porto dziewięć meczów. Zdecydowanie częściej Portugalczyk występował w rezerwowym zespole “Smoków”.

João Mendes trafił do FC Porto z Vitórii Guimarães i ma 24 lata. Portal “Transfermarkt” wycenia tego zawodnika na 1,2 mln euro. Czy ostatecznie trafi on do Lecha Poznań? Pozostaje nam czekać na oficjalne wieści w tej sprawie. Warto przypomnieć, że w “Kolejorzu” gra już jeden Portugalczyk – Afonso Sousa.