Roland Garros 2024 losowanie drabinki. Kiedy jest?

Roland Garros 2024 losowanie drabinki. Kiedy jest?
Icon Sport

Kiedy jest losowanie drabinki Roland Garros 2024? O której godzinie poznamy rywali Igi Świątek, Huberta Hurkacza i pozostałych? Wszystko już jasne.

Kiedy losowanie Roland Garros 2024? O której godzinie?

Roland Garros 2024 rozpocznie się 26 maja, a losowanie drabinki zostanie przeprowadzone dwa dni wcześniej, w czwartek 24 maja. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 14:00.

Warto przypomnieć, iż Rolanda Garrosa będzie można śledzić na antenach Eurosportu 1 i Eurosportu 2. To właśnie ten nadawca posiada prawa telewizyjne do pokazywania turniejów wielkoszlemowych. Swoje transmisje oferują także legalni bukmacherzy.

Zdecydowaną faworytką rywalizacji kobiet jest Iga Świątek. Wśród mężczyzn jako głównego kandydata do wygranej wskazuje się Novaka Djokovicia. Warto wspomnieć, że zarówno Polka i Serb wygrali w zeszłym roku na kortach Rolanda Garrosa. Iga Świątek jest w znakomitej formie. Liderka światowego rankingu ma za sobą wygrane w ważnych turniejach w Madrycie i Rzymie.

Losowanie drabinki Rolanda Garrosa wskaże nie tylko z kim zagrają Iga Świątek i Hubert Hurkacz, ale także faworyci i Polacy. W grze pojedynczej oprócz Igi i Hubiego będziemy mieć jeszcze Magdę Linette i Magdalenę Fręch. Wśród mężczyzn Hurkacz w singlu będzie osamotniony.

Warto przypomnieć kiedy losowanie Roland Garros 2024 – 24 czerwca (czwartek) o godzinie 14:00. Drabinkę poznamy zapewne chwilę później, gdyż najpierw zaplanowano oficjalną ceremonię.