Lech Poznań znów może sięgnąć po holenderskiego trenera

Lech Poznań znów może sięgnąć po holenderskiego trenera
Icon Sport

Rozgrywki Ekstraklasy powoli dobiegają końca. To oznacza, że trzeba zacząć planować letnie zmiany. Kto poprowadzi “Kolejorza” w następnym sezonie? Jak podaje Piotr Koźmiński z portalu WP Sportowe Fakty, Lech Poznań znów może sięgnąć po holenderskiego trenera, choć ma on także inne oferty.

Wiadomo już, że obecny trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak, nie pozostanie na tym stanowisku w przyszłym sezonie. Poinformowano jednak, że nadal będzie pracował w klubie. Przypomnijmy, że zastąpił on w grudniu zeszłego roku na ławce innego Holendra – Johna van den Broma. Wydaje się, że ta zmiana nie przyniosła zadowalających efektów.

Lech Poznań chce Pascala Jansena! Holender łączony z “Kolejorzem”

Skoro wiemy już, że na ławce trenerskiej “Kolejorza” będzie wakat, to pojawiają się nazwiska potencjalnych zastępców Mariusza Rumaka w klubie. Mówiło się już między innymi o Macieju Skorży czy Marku Papszunie. Tym razem dziennikarz portalu WP Sportowe Fakty informuje o opcji zagranicznej i nie chodzi o Kostę Runjaicia.

Według tych informacji Lech Poznań znów może sięgnąć po holenderskiego trenera. Chodzi o Pascala Jansena, który pracował w AZ Alkmaar. Prowadził ten zespół w 162 spotkaniach, a 17 stycznia tego roku zakończył pracę. Jego głównym sukcesem było doprowadzenie tej drużyny do półfinału Ligi Konferencji Europy.

Piotr Koźmiński dodaje jednak, że przyjście Pascala Jansena do Poznania jest raczej niezbyt prawdopodobne. Holender nie może narzekać na brak ofert. Trudno więc wyobrazić sobie sytuację, w której przenosi się do Polski, mogąc pracować w zdecydowanie silniejszych ligach, ale w piłce niczego nie można wykluczyć.

Końcówka tego sezonu może okazać się bardzo ważna dla “Kolejorza”. Na razie Lech Poznań zajmuje trzecie miejsce w lidze, które gwarantuje możliwość gry w europejskich pucharach, jednak przewaga nad czwartą Pogonią Szczecin wynosi tylko jeden punkt. Do rozegrania pozostały jeszcze trzy kolejki, a już w następnym spotkaniu podopieczni Mariusza Rumaka zagrają z Legią Warszawa.