Legia Warszawa i Raków Częstochowa zostały ukarane przez UEFA [OFICJALNIE]

Legia Warszawa i Raków Częstochowa zostały ukarane przez UEFA [OFICJALNIE]
Icon Sport

Te dwie polskie drużyny rozegrały swoje spotkania w europejskich pucharach w czwartek, ale dopiero teraz pojawiły się informacje o tym, że Legia Warszawa i Raków Częstochowa zostały ukarane przez UEFA. Wiemy już, za jakie wydarzenia kluby będą musiały ponieść odpowiedzialność.

Trzecia kolejka fazy grupowej była udana dla Legii Warszawa i Rakowa Częstochowa. Stołeczny klub pokonał HSK Zrinjski Mostar 2:1, dzięki czemu nadal prowadzi w swojej grupie, natomiast mistrz Polski mierzył się ze Sportingiem CP i podopiecznym Dawida Szwargi udało się zremisować, i zdobyć pierwszy punkt w fazie grupowej Ligi Europy. UEFA wróciła jednak do wydarzeń z poprzednich spotkań i to za nie ukarała polskie zespoły.

Za co Legia Warszawa i Raków Częstochowa zostały ukarane przez UEFA?

Jeżeli chodzi o Legię Warszawa, chodziło o wygrane spotkanie z Aston Villą. Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny nałożyła karę finansową na stołeczny klub. Doszło do zablokowania przejść, zamknięcia bram ewakuacyjnych oraz odpalenia środków pirotechnicznych. Łącznie “Wojskowi” będą musieli za te wykroczenia zapłacić 41 tys. euro kary.

W przypadku Rakowa Częstochowa chodzi o podobną kwestie. W meczu ze Sturmem Graz doszło również doszło do odpalenia środków pirotechnicznych. To będzie kosztowało mistrza Polski 37 tys. euro.

Warto przypomnieć, że wciąż ciągnie się za Legią Warszawa dochodzenie związane z kontrowersyjnymi wydarzeniami po spotkaniu z AZ Alkmaar. Dwóch piłkarzy “Wojskowych” trafiło do aresztu, a na nagraniach można byłoby zobaczyć, jak Holendrzy byli agresywni w stosunku do przedstawicieli warszawskiego zespołu.

Choć Legia Warszawa i Raków Częstochowa zostały ukarane przez UEFA, to nie można stwierdzić, że jest to jakiegoś rodzaju nowość. Już wcześniej w tym sezonie polskie zespoły odpowiadały za złamanie zasad. We wrześniu poinformowano o karach w związku z meczami eliminacyjnymi do europejskich pucharów.

Czytaj też: Marcin Bułka znowu zanotował czyste konto. To najlepszy bramkarz Ligue 1?