Legia Warszawa sięgnie po Arkadiusza Recę? Oto szczegóły!

Legia Warszawa sięgnie po Arkadiusza Recę? Oto szczegóły!
Icon Sport

Wiele wskazuje na to, że sporo klubów PKO BP Ekstraklasy czeka bardzo intensywne okienko transferowe. Do tego grona na pewno zaliczymy zespół “Wojskowych”. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk w programie na kanale Meczyki.pl, istnieje szansa, że latem Legia Warszawa sięgnie po Arkadiusza Recę. Reprezentant Biało-Czerwonych znalazł się ponoć na radarze stołecznej drużyny.

Legia Warszawa w zakończonym niedawno sezonie PKO BP Ekstraklasy zajęła trzecią pozycję. To oznacza, że “Wojskowi” powalczą latem o występy w europejskich pucharach. Można przypuszczać, że dzięki temu władze klubu przeznaczą na wzmocnienia o wiele więcej środków, niż gdyby drużyna zakończyła zmagania poza strefą pucharową.

Arkadiusz Reca w Legii Warszawa? Ponoć jest zainteresowanie

Arkadiusz Reca występuje obecnie na poziomie Serie B, reprezentując barwy Spezii. Drużyna, w której gra Polak, dała radę utrzymać się w drugiej klasie rozgrywkowej we Włoszech. Reprezentant Biało-Czerwonych się do tego przyczynił, ponieważ udało mu się zdobyć dwa gole w ostatnich kolejkach tej kampanii. Łącznie polski wahadłowy rozegrał 15 meczów, co było wynikiem dosyć poważnej kontuzji, a jego licznik trafień zatrzymał się na 4.

Jak podaje portal Meczyki.pl, być może Legia Warszawa sięgnie po Arkadiusza Recę. Wynika to z tego, że “Wojskowi” szukają kogoś, kto mógłby wzmocnić lewą obronę lub pozycję wahadłowego. To właśnie tam na co dzień występuje reprezentant Biało-Czerwonych.

Arkadiusz Reca związany jest z obecnym zespołem jeszcze przez rok. Jego kontrakt wygasa dokładnie 30 czerwca 2025 roku. Być może przez to kwota transferu nie byłaby zbyt wygórowana. 28-latek występuje w Spezii od 2022 roku, gdzie przeniósł się z Atalanty.

Jeśli ostatecznie Arkadiusz Reca trafiłby do Legii Warszawa, byłby to dla niego powrót do PKO BP Ekstraklasy po 6 latach. Reprezentant Polski do Atalanty odszedł z Wisły Płock w 2018 roku.