Legia Warszawa straci kluczowego piłkarza już zimą? Był obserwowany przez skautów

Legia Warszawa straci kluczowego piłkarza już zimą
Icon Sport

Reprezentacja Polski zremisowała w piątek z Czechami 1:1 i definitywnie pożegnała się z możliwościa bezpośredniego awansu na Euro 2024. Po eliminacjach więcej mówi się o przegranych w kadrze narodowej, ale można stwierdzić, że sytuacja wygląda inaczej chociażby w przypadku Bartosza Slisza. Okazuje się, że właśnie z tego względu być może Legia Warszawa straci kluczowego piłkarza już zimą.

Od początku pracy Michała Probierza w kadrze narodowej można dojść do wniosku, że trener chce postawić na Bartosza Slisza i uczynić z niego nowego lidera środka pola. Do tej pory zawodnik Legii Warszawa wystąpił w każdym z trzech spotkań Biało-Czerwonych pod wodzą nowego selekcjonera. Może się okazać, że będzie miało to wpływ na przyszłość pomocnika “Wojskowych”.

Czy Legia Warszawa straci kluczowego piłkarza już zimą? Jest obserwowany przez Turków

Turecki portal 61saat.com podaje, że Bartosz Slisz był obserwowany podczas spotkania z Czechami przez skautów Trabzonsporu. Piłkarz Legii Warszawa rozegrał naprawdę udany mecz i ponoć wykonane raporty również stawiają pomocnika Biało-Czerwonych w bardzo dobrym świetle.

Oczywiście do potencjalnego transferu jest jeszcze bardzo daleka droga, jednak warto przypomnieć o sytuacji kontraktowej Bartosza Slisza. Umowa pomocnika z Legią Warszawa wygasa z końcem tego sezonu i obecnie trudno spodziewać się przedłużenia tej współpracy, przynajmniej takie sygnały wysyłały obie strony.

Jeśli Legia Warszawa straci kluczowego piłkarza już zimą, to będzie wiązało się to prawdopodobnie ze sporym zarobkiem dla stołecznego klubu. Gdyby ostatecznie ten transfer doszedł do skutku, to “Wojskowi” mogliby liczyć na zainkasowanie ponad 5 mln euro – tak przynajmniej twierdzą tureckie media.

Biorąc pod uwagę rozgrywki klubowe, mówimy o fundamentalnym piłkarzu dla Legii Warszawa. Bartosz Slisz w bieżącym sezonie ma już na swoim koncie 26 meczów. Podczas nich udało mu się zdobyć jedną bramkę i dołożyć do tego trzy asysty.

Czytaj także: Patryk Peda wypowiedział się o zmianie w meczu z Czechami. “Nieprzyjemna sytuacja”