Patryk Peda wypowiedział się o zmianie w meczu z Czechami. “Nieprzyjemna sytuacja”

Patryk Peda wypowiedział się o zmianie w meczu z Czechami. “Nieprzyjemna sytuacja”
Icon Sport

Wciąż nie milkną echa piątkowego spotkania w ramach eliminacji do Euro 2024. Reprezentacja Polski tylko zremisowała ze swoimi południowymi sąsiadami 1:1, czym definitywnie zamknęła sobie drogę do bezpośredniego awansu na niemiecki turniej. Na temat tego starcia głos zabierają różni piłkarze Biało-Czerwonych. Niedawno Patryk Peda wypowiedział się o zmianie w meczu z Czechami.

Choć Patryk Peda w meczach z Wyspami Owczymi i Mołdawią pojawił się w wyjściowym składzie, to ta sama sytuacja nie powtórzyła się w trakcie spotkania z Czechami. Obrońca włoskiego SPAL zaczął to starcie na ławce rezerwowych. Finalnie pojawił się w 58. minucie, kiedy to zmienił Pawła Bochniewicza, jednak przed końcem meczu opuścił boisko, a miejsce stopera zajął Sebastian Szymański.

Oto jak Patryk Peda wypowiedział się o zmianie w meczu z Czechami

Na kanale “Łączy Nas Piłka” Patryk Peda wypowiedział się o zmianie w meczu z Czechami. Można wywnioskować, że 21-letni obrońca pogodził się z decyzją selekcjonera i w pełni rozumie jego taktyczne zamiary.

“Wiadomo, że jest to nieprzyjemna sytuacja dla każdego z zawodników. Jak wchodzisz na boisko, to jesteś pewny, że dokończysz spotkanie i już nie będziesz schodził. Po kilkunastu minutach trener dał mi znać, że możliwe, że będzie taka opcja, że będzie musiał mnie zmienić z powrotem, ponieważ jest to zmiana taktyczna. Chciał wprowadzić napastnika. Wiadomo, że ten mecz musieliśmy wygrać i po prostu takie są decyzje. Nie mogę się za to obrażać, nie mogę tutaj robić żadnych akcji” – powiedział obrońca włoskiego SPAL.

Do tej pory Patryk Peda ma na swoim koncie w dorosłej reprezentacji Polski trzy mecze. Istnieje szansa, że jeszcze w tym roku stoper będzie miał okazję zaliczyć kolejny występ. Już we wtorek podopieczni Michała Probierza rozegrają na PGE Narodowym towarzyskie spotkanie. Rywalem Biało-Czerwonych będzie Łotwa, a początek tego starcia zaplanowano na 20:45.

Zobacz też: Michał Probierz opublikował wiadomość do kibiców. “Dziękuję za wiele miłych słów wsparcia”