Łukasz Skorupski znowu został bohaterem Bologni. “Nadzwyczajne interwencje”

Łukasz Skorupski znowu został bohaterem Bologni. “Nadzwyczajne interwencje”
Icon Sport

W poprzedniej kolejce Serie A Bologna mierzyła się na wyjeździe z silnym rywalem, mianowicie Lazio. Podopieczni Thiago Motty wygrali w tym spotkaniu 2:1, a Łukasz Skorupski znowu został bohaterem Bologni. Włoskie media doceniły polskiego bramkarza w pomeczowych ocenach. To już kolejny raz w ostatnim czasie, gdy nasz golkiper bryluje formą na włoskich boiskach.

Bologna jest rewelacją tego sezonu we włoskiej Serie A. Jak na razie zespół prowadzony przez Thiago Mottę zajmuje piątą pozycję w tabeli i pozostaje realnym kandydatem do walki o występ w europejskich pucharach w następnym sezonie. Tym razem Bologna okazała się lepsza od Lazio na Stadio Olimpico w Rzymie.

Łukasz Skorupski doceniony po meczu Bologni. Najwyższe noty dla Polaka

Tradycyjnie po zakończeniu spotkania włoskie media postanowiły odnieść się do gry poszczególnych zawodników. “La Gazzetta dello Sport” przyznała Łukaszowi Skorupskiemu notę 8, czyli najwyższą w całym spotkaniu. “Cztery decydujące, nadzwyczajne interwencje – dwie po strzałach Immpobile, jedna niewiarygodna przy szansie Isaksena i ostatnia na Castellanosie” – napisano we włoskim dzienniku.

W podobnym tonie Łukasz Skorupski został doceniony przez portal “TuttoMercatoWeb”. “W pierwszej połowie dał radę utrzymać swój zespół przy życiu. Był jednym z najlepszych zawodników na boisku” – napisano w uzasadnieniu oceny. Na tej stronie reprezentant Biało-Czerwonych otrzymał ocenę 7,5. Tak samo oceniono Joshuę Zikzee, który zdobył decydującego gola.

Łukasz Skorupski znowu został bohaterem Bologni, ale tak naprawdę reprezentant Polski regularnie pokazuje się ze świetnej strony i dosyć często jest doceniany we Włoszech. W poprzedniej kolejce zaliczył 22. występ w tym sezonie Serie A. Ośmiokrotnie udało mu się zaliczyć w nich czyste konto, a wpuścił łącznie 22 bramki. W następnym meczu zawodnicy Thiago Motty zagrają z Hellasem Verona. Polski bramkarz będzie mógł stanąć naprzeciwko swoich rodaków – Karola Świderskiego i Pawła Dawidowicza.