Liverpool ruszy po Leroy’a Sane. Ma zastąpić Mohameda Salaha

Liverpool ruszy po Leroy’a Sane. Ma zastąpić Mohameda Salaha
Icon Sport

Podczas końcówki okienka transferowego sporo mówiło się o tym, że Mohamed Salah opuści Anfield i uda się do Arabii Saudyjskiej. Mimo lukratywnej oferty dla zawodnika i klubu, ostatecznie do tego nie doszło. W angielskich mediach mówi się jednak o tym, że Liverpool ruszy po Leroy’a Sane, jeśli Egipcjanin ostatecznie zdecyduje się na odejście z drużyny prowadzonej przez Jurgena Kloppa.

Al-Ittihad w trakcie letniego okienka transferowego zaoferowało 150 mln euro za Mohameda Salaha, ale ta oferta nie wystarczyła do tego, aby przekonać władze Liverpoolu do wydania zgody na transfer swojego piłkarza. Saudyjski klub ma jednak wrócić z lepszą ofertą w styczniu. Podaje się, że klub z Anfield może otrzymać nawet 200 mln funtów.

Liverpool ruszy po Leroy’a Sane. Mogą pobić rekord transferowy

W Liverpoolu zdają sobie sprawę z tego, że ewentualna strata Mohameda Salaha będzie miała ogromny wpływ na grę zespołu. W tym sezonie Egipcjanin rozegrał dla “The Reds” 10 spotkań, w których udało mu się strzelić 6 goli i dołożyć do tego 4 asysty.

Z tego względu działacze już zastanawiają się nad potencjalnym zastępstwem dla egipskiego skrzydłowego. “The Mirror” podaje, że angielski klub może pobić nawet swój transferowy rekord, który obecnie należy do Darwina Nuneza. “The Reds” zapłacili za urugwajskiego napastnika 80 mln funtów.

“The Mirror” twierdzi, że gdyby doszło do odejścia Mohameda Salaha z Anfield, to Liverpool ruszy po Leroy’a Sane. Skrzydłowemu Bayernowi Monachium kończy się kontrakt z bawarskim klubem w czerwcu 2025 roku. Niemiec występował już wcześniej w klubie z Premier League, gdy reprezentował barwy Manchesteru City.

Leroy Sane w tym sezonie znajduje się w wyśmienitej formie. Piłkarz Bayernu Monachium w 11 meczach zdobył już 7 goli. W Bawarii to dostrzegają i na dniach mają odbyć się negocjacje z zawodnikiem w sprawie przedłużenia przez niego kontraktu. Ewentualna duża oferta z Liverpoolu może jednak spowodować pewne zamieszanie.