Przewidywany skład Polski na mecz z Mołdawią. Wielki powrót

Przewidywany skład Polski na mecz z Mołdawią. Wielki powrót
Icon Sport

Wiele wskazuje na to, że selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz nie dokona bardzo wielu zmian w wyjściowej jedenastce na niedzielny mecz. Polskie media informują, że przewidywany skład Polski na mecz z Mołdawią nie będzie obfitował w wiele zaskoczeń, choć nie obejdzie się bez powrotu zawodnika, który wcześniej regularnie grał w reprezentacji Biało-Czerwonych.

Już w niedzielę o 20:45 odbędzie się drugie spotkanie podczas trwającej przerwy reprezentacyjnej. Dzięki porażce Czechów z Albanią i zwycięstwu Polski nad Wyspami Owczymi, Biało-Czerwoni wciąż mają szanse na bezpośredni awans na Euro 2024 bez potrzeby rozgrywania baraży. Aby te nadzieje podtrzymać, podopieczni Michała Probierza muszą jednak wygrać z Mołdawią.

Oto przewidywany skład Polski na mecz z Mołdawią

“Przegląd Sportowy” sugeruje, że przewidywany skład Polski na mecz z Mołdawią nie będzie w bardzo dużym stopniu różnił się od tego, który zobaczyliśmy w czwartek w spotkaniu przeciwko Wyspami Owczymi. W bramce ma zagrać oczywiście Wojciech Szczęsny. Selekcjoner zdecyduje się na wariant z trójką obrońców i ten blok stworzą Patryk Peda, Jakub Kiwior i Mateusz Wieteska, który był chwalony przez Michała Probierza na konferencji prasowej. Szanse na występ ma jednak również Tomasz Kędziora.

W spotkaniu z Mołdawią ma dojść do powrotu Bartosza Bereszyńskiego do wyjściowego składu. Prawdopodobnie wystąpi on na prawym wahadle, a na przeciwległej stronie zagra Przemysław Frankowski, który w meczu z Farerami zanotował asystę do Adama Buksy.

W środku pola Michał Probierz raczej zdecyduje się na wystawienie Piotra Zielińskiego i Sebastiana Szymańskiego, którzy mają pewne miejsce w wyjściowej jedenastce. Niewiadomą jest jednak to, kto wystąpi obok nich. Patryk Dziczek i Bartosz Slisz zagrali z Wyspami Owczymi na podobnym poziomie, a w odwodzie pozostaje jeszcze Damian Szymański. “Przegląd Sportowy” stawia jednak na Bartosza Slisza, choć tutaj wszystko może się wydarzyć. W ataku niespodzianki nie będzie, selekcjoner potwierdził, że na pozycji dziewiątki zagra Arkadiusz Milik.

Przewidywany skład Polski na mecz z Mołdawią: Wojciech Szczęsny – Mateusz Wieteska (Tomasz Kędziora), Patryk Peda, Jakub Kiwior – Bartosz Bereszyński, Damian Szymański, Patryk Dziczek (Bartosz Slisz), Przemysław Frankowski – Piotr Zieliński, Sebastian Szymański – Arkadiusz Milik