Magda Linette może nie mieć łatwo. Mocne nazwiska na inauguracji sezonu

Magda Linette może nie mieć łatwo. Mocne nazwiska na inauguracji sezonu
Icon Sport

Już na początku 2024 roku odbędzie się WTA Brisbane, gdzie wystąpi również polska tenisistka. Okazuje się, że Magda Linette może nie mieć łatwo, ponieważ do turnieju zgłosiły się również inne gwiazdy światowego tenisa, mimo nie najwyższej rangi tych rozgrywek. Organizatorzy pokazali, kto dokładnie weźmie udział i potencjalnie ma szansę stanąć Polce na drodze.

Choć finał tegorocznych, tenisowych zmagań miał miejsce wcale nie tak dawno, to już rozpoczynają się emocje związane z następnym sezonem, który zacznie się w styczniu. Zostanie on jak zainaugurowany w Australii, jednak nie samym Melbourne człowiek żyje. Australian Open w następnym roku odbędzie się w dniach 15-28 stycznia. Przed nim gwiazdy tenisa zmierzą się ze sobą na tym kontynencie również w innych turniejach.

Na WTA Brisbane Magda Linette może nie mieć łatwo. Na kogo trafi?

W Australii odbędzie się na przykład WTA Brisbane, czyli turniej, który zaplanowano na 1-7 stycznia 2024 roku. Choć nie pojawi się na nim Iga Świątek, to zapisała się inna polska tenisistka. Wiele wskazuje na to, że Magda Linette może nie mieć łatwo, ponieważ istnieje szansa na zmierzenie się na przykład z Aryną Sabalenką czy Jeleną Rybakiną.

Organizatorzy opublikowali pełną listę zawodniczek i potencjalnymi rywalkami dla Magdy Linette mogą być: Aryna Sabalenka, Jelena Rybakina, Naomi Osaki, Sorana Cirstea, Camila Giorgi, Jekaterina Aleksandrowa, Sofia Kenin, Ludmiła Samsonowa, Daria Kasatkina, Karolina Muchova, Jelena Ostapenko i Wiktoria Azarenka.

W ramach ciekawostki warto wspomnieć o tym, że w męskiej odsłonie tego turnieju nie zabraknie gwiazd. Na korcie pojawi się Rafael Nadal, dla którego będzie to wielki powrót po poważnej kontuzji. Hiszpański tenisista może zmierzyć się na przykład z Andym Murrayem czy Benem Sheltonem. W tym wariancie nie będziemy świadkami żadnego polskiego akcentu.

Czytaj też: Iga Świątek lepsza niż Aryna Sabalenka. Polka nie jest jednak liderką