Marek Papszun będzie trenerem Rakowa Częstochowa? “Na 99 procent”

Marek Papszun będzie trenerem Rakowa Częstochowa? “Na 99 procent”
Icon Sport

Wiemy już, że po zakończeniu bieżących rozgrywek aktualny mistrz Polski sięgnie po nowego szkoleniowca. Czy to Marek Papszun będzie trenerem Rakowa Częstochowa? Według informacji podanych przez Tomasza Włodarczyka z portalu Meczyki.pl, ten powrót jest w zasadzie pewny i wystarczy poczekać na oficjalne potwierdzenie w tej sprawie.

Raków Częstochowa we wtorkowe popołudnie zakomunikował, że Dawid Szwarga pożegna się z zespołem po zakończeniu tego sezonu. Przypomnijmy, że to właśnie on przejmował drużynę po tym, jak współpracę postanowił zakończyć Marek Papszun. “Medaliki” w tym sezonie zawiodły na całej linii, w zasadzie nie podłączając się do wyścigu o mistrzostwo kraju.

Marek Papszun wróci do Rakowa? Sensacyjne wieści

Do tej sprawy postanowił odnieść się dziennikarz portalu Meczyki.pl Tomasz Włodarczyk w programie na kanale YouTube. “Według moich informacji Marek Papszun na 99 procent wróci do Rakowa Częstochowa. Jego asystentem będzie Artur Węska. Ale trzeba oczywiście poczekać na oficjalną informację” – stwierdził.

Co ciekawe, Artur Węska w przeszłości był związany z Lechem Poznań. Pracował on jako trener drugiego zespołu “Kolejorza”.

“Wierzę w to źródło bardzo mocno i zobaczymy, jaki będzie komunikat Rakowa. Z tego, jakie sygnały dochodzą do nas już od tygodnia, to byłby wielki powrót” – dodał dziennikarz.

Jeśli faktycznie Marek Papszun będzie trenerem Rakowa Częstochowa, to raczej trudno mówić o wielkiej niespodziance, bo taki scenariusz był już podawany w polskich mediach jakiś czas temu. Niezależnie od tego, trzeba poczekać na oficjalny komunikat ze strony klubu.

Marek Papszun po zakończeniu współpracy z “Medalikami” był łączony z kilkoma zagranicznymi klubami. Wiele emocji wzbudzał także jego pojedynek o fotel selekcjonera reprezentacji Polski, który jednak przegrał z Michałem Probierzem. Wiele wskazuje na to, że okres trenerskiego bezrobocia u Marka Papszuna dobiega powoli końca.