Marek Papszun na radarze kolejnego klubu. To 35-krotny mistrz kraju

Marek Papszun na radarze kolejnego klubu. To 35-krotny mistrz kraju
Icon Sport

Chyba o żadnym polskim trenerze nie pisze się tak często w kontekście potencjalnych ofert, jak właśnie o byłym szkoleniowcu Rakowa Częstochowa. Okazuje się, że Marek Papszun znalazł się na radarze kolejnego klubu. Według dziennika “Nemzeti Sport”, Polak rozważany jest jako opcja do poprowadzenia Ferencvarosu.

Polskie media w ostatnim czasie podawały, że Marek Papszun jest na dobrej drodze do powrotu do Rakowa Częstochowa. Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl ocenił prawdopodobieństwo realizacji takiego scenariusza na 99 procent. Czy węgierski zespół ma szansę wpłynąć w jakiś sposób na te wyliczenia?

Marek Papszun jednak nie trafi do Rakowa Częstochowa? Jest inna opcja

Polski trener pożegnał się po zakończeniu zeszłego sezonu z drużyną “Medalików”. Od tego czasu nie prowadził żadnej ekipy, choć media informowały o wielu ofertach. Wspominano między innymi o Szachtarze Donieck, Olympiakosie Pireus, reprezentacji Polski, a ostatnio nawet o kadrze narodowej Kanady. Do objęcia żadnego z tych zespołów przez Marka Papszuna ostatecznie nie doszło.

Węgierski dziennik “Nemzeti Sport” poinformował, że Marek Papszun znalazł się na radarze kolejnego klubu – Ferencvarosu. 35-krotny mistrz kraju wyruszył na poszukiwania trenera, ponieważ z zespołem pożegna się dotychczasowy szkoleniowiec – Dejan Stanković. On z kolei przejmie Spartak Moskwa.

Ponoć Marek Papszun jest jednym z dwóch kandydatów do objęcia stanowiska trenera Ferencvarosu. Oprócz Polaka władze tego klubu mają rozważać opcję Vladimira Ivicia. Serb też ma na swoim koncie sukcesy – wygrał dwukrotnie mistrzostwo z Maccabi Tel-Aviv czy Puchar Grecji z PAOK-iem. W marcu zakończył jednak współpracę z FK Krasnodar.

Na razie nie ma więc pewności, jaki kierunek obierze Marek Papszun. Jeśli wierzyć polskim mediom, najbardziej prawdopodobny wydawał się scenariusz z powrotem do Rakowa Częstochowa. Jednak póki nie została podana żadna oficjalna informacja, to nic jeszcze nie jest przesądzone.