Marek Papszun szykuje się do nowego wyzwania. Co czeka polskiego trenera?

Marek Papszun szykuje się do nowego wyzwania. Co czeka polskiego trenera?
Icon Sport

Wciąż nie ma pewności co do tego, jaka przyszłość czeka byłego trenera Rakowa Częstochowa. Teraz jednak wydaje się, że Marek Papszun szykuje się do nowego wyzwania, tak przynajmniej twierdzi sam zainteresowany. Nie zdradził jednak tego, w jakiej roli zobaczymy go w najbliższym czasie.

Marek Papszun zdobył uznanie w trakcie swojej pracy w Rakowie Częstochowa. W ciągu siedmiu lat pracy z “Medalikami” udało mu się uczynić z kopciuszka jeden z najlepszych zespołów w Polsce. Trener nie zdecydował się przedłużyć kontraktu z tym zespołem i ostatecznie doszło do pożegnania. Na stanowisku Marka Papszuna zastąpił Dawid Szwarga.

Czy Marek Papszun szykuje się do nowego wyzwania? Na to wygląda

Media co jakiś czas wskazywały, gdzie Marek Papszun może w najbliższym czasie podjąć pracę. Sporo mówiło się o reprezentacji Polski, gdy Fernando Santos rozstał się z polską kadrą, ale ostatecznie Polski Związek Piłki Nożnej postawił na Michała Probierza. Potem wspominano chociażby o Szachtarze Donieck czy Dynamie Kijów.

W programie “Jak uczyć futbolu” dowiedzieliśmy się, że Marek Papszun szykuje się do nowego wyzwania. “Jest teraz intensywnie, ale inaczej. Mowa tu o działaniu w zupełnie innych obszarach. Mimo wszystko to dzieje się bez ciśnienia. Koncentracja tylko na drużynie to było moje zajęcie. Teraz się to zmieniło” – stwierdził były trener Rakowa Częstochowa.

“Skupiam się głównie na sobie i sprawach pro bono. Mowa tu o telewizji i tych kwestiach, których nie widać, jak interakcje ludzkie, co zajmuje dużo czasu. Szykuję się do nowego wyzwania. Jeżdżę po świecie. Oglądam, patrzę i wykorzystuję ten czas edukacyjnie” – powiedział Marek Papszun.

Czy w najbliższym czasie Marek Papszun wróci na ławkę trenerską? Trudno stwierdzić, ale na pewno spekulacje na temat przyszłego pracodawcy trenera wciąż będą się systematycznie pojawiać. Zobaczymy, czym to ostatecznie zaowocuje.

Czytaj także: Legia Warszawa straci kluczowego piłkarza już zimą? Był obserwowany przez skautów