Mateusz Bogusz z dubletem w MLS. Polski piłkarz zachwycił! [WIDEO]

Mateusz Bogusz z dubletem w MLS. Polski piłkarz zachwycił! [WIDEO]
Icon Sport

W trakcie okienka transferowego zmieniło się grono polskich piłkarzy, którzy na co dzień grają w Major League Soccer. Wciąż nasi rodacy potrafią tam brylować, co potwierdza Mateusz Bogusz z dubletem w MLS. Dwa ładnej urody trafienia przyczyniły się do tego, że jego drużyna zdobyła jeden punkt w starciu z Portland Timbers.

Mateusz Bogusz trafił do Los Angeles FC w marcu 2023 roku. Polak przeniósł się do Major League Soccer z Leeds. Jest podstawowym graczem swojej drużyny, który już pokazywał, że potrafi strzelać ładne gole. Na inaugurację tego sezonu polski pomocnik zanotował przepiękne trafienie w starciu przeciwko Seattle.

Piękne gole Mateusza Bogusza. Świetny mecz Polaka

Portland Timbers mierzyli się na własnym boisku z Los Angeles FC. To właśnie gospodarze lepiej rozpoczęli to spotkanie. Już w 11. minucie wynik tego meczu otworzył Felipe Mora. Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać. Mateusz Bogusz otrzymał prostopadłe podanie, wpadł w pole karne i z ostrego kąta nie dał szans bramkarzowi przeciwników.

Kolejne trafienie padło jeszcze przed przerwą. Znowu na prowadzenie wyszli gospodarze. Tym razem na listę strzelców wpisał się Evander. Po zmianie stron sprawy skomplikowały się dla Portland Timbers. W 48. minucie czerwoną kartkę zobaczył jeden z graczy gospodarzy – Maxime Crepau. Po faulu do piłki ustawionej na skraju pola karnego podszedł Mateusz Bogusz i świetnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. Fani zgromadzeni na stadionie więcej bramek już nie zobaczyli i oba zespoły podzieliły się punktami.

Mateusz Bogusz z dubletem w MLS to fakt, który może cieszyć polskich kibiców. Na razie jego drużyna radzi sobie całkiem dobrze w Konferencji Zachodniej MLS. Los Angeles FC zajmuje do tej pory szóstą pozycję. Po ośmiu rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie jedenaście punktów. W tych meczach Mateusz Bogusz dał radę 3-krotnie wpisać się na listę strzelców.