Mateusz Bogusz zostanie powołany do reprezentacji Polski?

Mateusz Bogusz zostanie powołany do reprezentacji Polski?
Icon Sport

Do następnej przerwy reprezentacyjnej pozostało jeszcze trochę czasu, ale nie zmienia to faktu, że sztab naszej kadry bacznie obserwuje wyróżniających się zawodników. Czy Mateusz Bogusz zostanie powołany do reprezentacji Polski? Zawodnik sam zabrał głos w tej sprawie w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem na kanale Meczyki.pl.

Mateusz Bogusz latem 2023 roku zmienił klub i przeniósł się z Leeds do MLS. Obecnie polski pomocnik występuje w Los Angeles FC. Poprzedni sezon był dla niego bardzo udany i ten obecny, który w Stanach Zjednoczonych dopiero się rozpoczął, również zapowiada się bardzo obiecująco.

Mateusz Bogusz obserwowany przez Michała Probierza? Piłkarz zabrał głos

Na razie nie ma pewności, czy w najbliższym czasie Mateusz Bogusz zostanie powołany do reprezentacji Polski. Jednak w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem pomocnik LAFC sam się do tego odniósł. “EURO? Marzenie każdego. Kilka razy byłem blisko powołania – za Czesława Michniewicza czy Fernando Santosa. Przeszkodziło zdrowie. Ale teraz już wszystko jest ok. Czuję się mocny i gotowy, aby pomóc” – powiedział.

W bieżących rozgrywkach polski pomocnik rozegrał 8 meczów, w których udało mu się zdobyć trzy gole. Ostatnio popisał się dubletem. Raczej uważa się go za ofensywnego pomocnika, który dysponuje fantastycznym strzałem z dystansu.

Co więcej, wcale nie jest powiedziane, że Mateusz Bogusz zostanie w Los Angeles FC na długo. Sam zawodnik przyznał, że w ostatnim okienku transferowym mogło się coś wydarzyć. “Powiem tylko tyle, że na transfer zabrakło trochę czasu. Zobaczymy, co wydarzy się latem, bo są także sygnały z La Liga” – dodał polski pomocnik.

Reprezentacja Polski następne spotkania zagra dopiero w czerwcu. W ramach meczów towarzyskich zmierzy się najpierw z Ukrainą, a potem Turcją. Będą to ostatnie sprawdziany podopiecznych Michała Probierza przez Euro 2024. Pierwsze starcie w ramach tej imprezy Biało-Czerwoni rozegrają 16 czerwca z Holandią.