Michał Probierz powoła nastolatka z Ekstraklasy? Sensacyjne wieści

Michał Probierz powoła nastolatka z Ekstraklasy? Sensacyjne wieści
Icon Sport

Obecny selekcjoner reprezentacji Polski pokazywał już, że nie boi się nieoczywistych rozwiązań. Choć do kolejnej przerwy reprezentacyjnej pozostało jeszcze trochę czasu, to już pojawiają się pierwsze przecieki dotyczące kwestii personalnych. Czy Michał Probierz powoła nastolatka z Ekstraklasy? O takiej możliwości pisze dzisiaj portal “WP SportoweFakty”.

W trakcie kadencji Michała Probierza na zgrupowaniach pojawiali się tacy zawodnicy jak Patryk Peda, Patryk Dziczek, Dominik Marczuk czy Taras Romanczuk. Istnieje szansa na to, że następna przerwa na reprezentacje przyniesie kolejne dość nieoczywiste powołania. Tym bardziej, że zaplanowane spotkania Biało-Czerwonych będą meczami towarzyskimi, gdzie można testować różne rozwiązania.

Dominik Szala dostanie powołanie do reprezentacji Polski?

Tym razem media rozpisują się o zawodniku, który szturmem wdarł się do rozgrywek Ekstraklasy. Mowa o Dominiku Szali, występującym na co dzień w barwach Górnika Zabrze. Michał Probierz w trakcie niedawnego wywiadu dla “Przeglądu Sportowego” enigmatycznie przyznał, że takich zawodników sztab obserwuje.

Okazuje się, że faktycznie coś jest na rzeczy na rzeczy i być może Michał Probierz powoła nastolatka z Ekstraklasy. O takiej szansie pisze portal “WP SportoweFakty”. Selekcjoner reprezentacji Polski miał oglądać tego zawodnika w trakcie ostatniego meczu, gdy drużyna Dominika Szali podejmowała Legię Warszawa.

Kim jest Dominik Szala? Mówimy o 17-letnim środkowym obrońcy, który ma na swoim koncie 9 rozegranych spotkań w Ekstraklasie. Co ciekawe, w każdym z nich wychodził w podstawowym składzie. Rok temu brał udział w mistrzostwach Europy U-17, gdzie Biało-Czerwonym udało się dojść do półfinału. Nazwisko nie bez przyczyny może kojarzyć się kibicom piłkarskim. Tata tego gracza, Wojciech Szala, również grał w piłkę. W trakcie swojej kariery występował między innymi w Legii Warszawa.

Nie ma pewności co do tego, czy Dominik Szala otrzyma szansę w dorosłej reprezentacji Polski. Na razie wiadomo, że w czerwcu Biało-Czerwonych czekają dwa mecze towarzyskie. Podopieczni Michała Probierza zagrają z Ukrainą oraz Turcją. Na szczegóły odnośnie powołań będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.