Michał Probierz wypowiedział się o debiutantach. “Teraz muszą pracować”

Michał Probierz wypowiedział się o debiutantach. “Teraz muszą pracować”
Icon Sport

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski rozpoczął swoją przygodę z kadrą od wygranej 2:0 z Wyspami Owczymi w meczu kwalifikacji do Euro 2024. Sporo mówiło się o piłkarzach, dla których to było pierwsze spotkanie w narodowych barwach. Na konferencji pomeczowej Michał Probierz wypowiedział się o debiutantach.

Reprezentacja Polski dobrze rozpoczęła spotkanie z Wyspami Owczymi, ponieważ już w 4. minucie wyszła na prowadzenie dzięki bramce Sebastiana Szymańskiego. Na początku drugiej połowy czerwoną kartkę otrzymał jeden z zawodników gospodarzy, przez co Polakom mogło grać się łatwiej. To zaowocowało drugim golem dla Biało-Czerwonych – na listę strzelców wpisał się Adam Buksa, ustalając wynik meczu.

Michał Probierz wypowiedział się o debiutantach. “Jestem zadowolony”

Jednym z zawodników, o których przed spotkaniem z Wyspami Owczymi mówiło się najwięcej, był Patryk Peda, który pojawił się na boisku od pierwszej minuty. To jemu po meczu Michał Probierz poświęcił sporo uwagi.

“Zdaję sobie sprawę, że była duża niepewność co do niego i było sporo negatywnych ocen. Dzisiaj pokazał się z dobrej strony. To zawodnik, którego prowadziłem przez dłuższy czas. Jestem zadowolony z punktów oraz całego bloku defensywnego i jestem zadowolony z Patryka, który trzymał pozycję i na pewno będzie mu teraz łatwiej wprowadzić pewne elementy” – powiedział Michał Probierz.

“Kuba Piotrowski i Filip Marchwiński też weszli na boisko i teraz muszą pracować, aby aspirować do pierwszej jedenastki” – taki komunikat wystosował selekcjoner do pozostałych debiutantów.

Po meczu z Wyspami Owczymi Michał Probierz wypowiedział się o debiutantach i warto zaznaczyć, że pierwszy raz w kadrze narodowej zagrało w czwartek aż czterech piłkarzy. Patryk Peda i Patryk Dziczek rozpoczęli spotkanie w pierwszym składzie, natomiast Jakub Piotrowski i Filip Marchwiński dostali swoje szanse w końcówce tego starcia. Już w niedzielę Polacy zagrają w Warszawie z Mołdawią, być może któryś z tych zawodników również będzie miał okazję do zaprezentowania swoich umiejętności.