Michał Probierz wyśle sensacyjne powołanie? Na radarze piłkarz Puszczy Niepołomice

Michał Probierz wyśle sensacyjne powołanie? Na radarze piłkarz Puszczy Niepołomice
Icon Sport

Selekcjoner reprezentacji Polski już niebawem będzie musiał zdecydować, kto otrzyma możliwość udania się na najbliższe zgrupowanie. Istnieje szansa na to, że Michał Probierz wyśle sensacyjne powołanie. Trener Puszczy Niepołomice stwierdził, że jeden z jego piłkarzy jest brany pod uwagę przez sztab szkoleniowy naszej kadry.

Biało-Czerwoni już niebawem staną przed bardzo ważnym zadaniem. Podopieczni Michała Probierza zagrają w barażach o miejsce w Euro 2024 roku. Najpierw, 21 marca odbędzie się pierwsze spotkanie z Estonią, natomiast jeśli uda się w nim wygrać, wówczas Polacy zmierzą się ze zwycięzcą z pary Walia – Finlandia. Nic dziwnego, że selekcjoner naszej kadry zastanawia się nad optymalnym doborem zawodników.

Czy Michał Probierz powoła piłkarza Puszczy Niepołomice?

Już w przypadku poprzednich zgrupowań selekcjoner Biało-Czerwonych pokazywał, że nie boi się stawiać na mniej oczywistych zawodników. Wystarczy przypomnieć sytuację z zeszłego roku, gdy Michał Probierz dał szansę takim zawodnikom jak Patryk Peda czy Patryk Dziczek. Okazuje się, że teraz na radarze sztabu szkoleniowego miał znaleźć się piłkarz Puszczy Niepołomice.

“Trener Probierz rozmawiał z prezesem Bartoszkiem o jednym nazwisku jakieś 2-3 miesiące temu. Nawet poinformowałem zawodnika, żeby go podbudować – zdradził trener Puszczy Tomasz Tułacz w programie na “Kanale Sportowym”.

Nie wiadomo niestety, o jakiego zawodnika mogło chodzić trenerowi Puszczy Niepołomice. Jeśli spojrzymy na ostatnie spotkanie tej drużyny z Zagłębiem Lubin, to w wyjściowym składzie beniaminka wybiegło na boisko aż 8 Polaków.

Jeśli Michał Probierz wyśle zaskakujące powołanie, to dla Puszczy Niepołomice będzie to przełomowe wydarzenie. Nigdy wcześniej zawodnik tej drużyny nie został powołany do dorosłej reprezentacji Biało-Czerwonych.

Puszcza Niepołomice to beniaminek w Ekstraklasie. Na ten moment podopieczni Tomasza Tułacza zajmują 16. pozycję w lidze. Można więc stwierdzić, że bronią się przed spadkiem, ponieważ mówimy o miejscu bezpośrednio nad strefą spadkową.