Michał Skóraś wróci do reprezentacji Polski? “Trudno będzie go pominąć”

Michał Skóraś wróci do reprezentacji Polski? “Trudno będzie go pominąć”
Icon Sport

Dla wielu naszych zawodników końcówka tego sezonu będzie bardzo ważna w perspektywie otrzymania ewentualnej szansy od selekcjonera Michała Probierza. Biorąc pod uwagę piłkarzy występujących za granicą, można zadać sobie pytanie, czy Michał Skóraś wróci do reprezentacji Polski. Były zawodnik Lecha Poznań pokazuje się ostatnio z dobrej strony w barwach Clube Brugge.

Michał Skóraś przeniósł się do Belgii latem 2023 roku z Lecha Poznań. Początek jego przygody w Club Brugge był raczej ciężki, ale ostatnio wygląda to już lepiej. Łącznie polski skrzydłowy rozegrał 38 meczów we wszystkich rozgrywkach, w których dał radę zdobyć 3 gole i zanotować 8 asyst. Ma przed sobą jeszcze najważniejsze spotkania, bo jego zespół wciąż walczy o mistrzostwo kraju czy o Ligę Konferencji Europy.

Czy Michał Skóraś otrzyma powołanie do reprezentacji Polski?

Coraz lepsze występy i gra w większym wymiarze czasu w Club Brugge na pewno może pomóc byłemu zawodnikowi Lecha Poznań w walce o powołanie na kolejne zgrupowanie. Na temat tego, czy Michał Skóraś wróci do reprezentacji Polski, wypowiedział się Grzegorz Mielcarski w rozmowie z “TVP Sport”. Warto przypomnieć, że za kadencji Fernando Santosa znajdował się on w jego sztabie.

“Ostatnimi udanymi występami automatycznie stał się poważnym kandydatem przynajmniej do szerokiej kadry na Euro 2024. Jeżeli utrzyma tę formę do końca sezonu to naprawdę trudno będzie go pominąć przy wysyłaniu powołań” – stwierdził piłkarski ekspert.

Przypomnijmy, że Michał Skóraś już wcześniej był powoływany do reprezentacji Polski. Ten skrzydłowy ma na swoim koncie 9 występów w narodowych barwach. Ostatnim jego meczem dla Biało-Czerwonych była porażka z Albanią 0:2. Miało to miejsce 10 września 2023. Na marcowe baraże do Euro 2024 nie otrzymał szansy od Michała Probierza. Czy w najbliższym czasie się to zmieni? Na pewno ważna w tym kontekście będzie końcówka sezonu w wykonaniu zawodnika Club Brugge.