Mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Polska w grupie śmierci!

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Polska w grupie śmierci!
Icon Sport

Dopiero niedawno podopieczni Marcina Lijewskiego zagwarantowali sobie możliwość udziału w tej imprezie. W styczniu odbędą się bowiem mistrzostwa świata w piłce ręcznej i wiemy, z kim zagrają nasi reprezentanci. Okazało się jednak, że Polska znalazła się w grupie śmierci i czeka ją bardzo trudne zadanie.

Reprezentacja Polski o bilet na styczniowe mistrzostwa świata w piłce ręcznej walczyła ze Słowacją. Ten dwumecz gwarantował sporo emocji, ale ostatecznie rozstrzygnął się na korzyść podopiecznych Marcina Lijewskiego. Emocji nie brakowało również na samym losowaniu fazy grupowej tego turnieju.

Z kim zagrają Polacy na mistrzostwach świata w piłce ręcznej?

W środowy wieczór odbyło się losowanie grup i Biało-Czerwoni zdecydowanie nie mieli tam szczęścia. Jak się okazało, Polska znalazła się w grupie śmierci. Tylko tak można nazwać zestawienie, w którym czekają na nas reprezentacje Niemiec, Czech oraz Szwajcarii. Śmiało można napisać, że trafiliśmy na najtrudniejszego rywala z każdego koszyka.

Na temat tego losowania głos zagrał dziennikarz TVP Sport Maciej Wojs. “Niby mistrzostwa świata, a grupa jak na mistrzostwach Europy. Awans do drugiej rundy wywalczą trzy zespoły z grupy. Bardzo, bardzo trudne zadanie” – stwierdził we wpisie na platformie X.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej rozpoczną się 14 stycznia 2025 roku i potrwają do 2 lutego. Turniej zostanie rozegrany w Chorwacji, Danii oraz Norwegii. Wiadomo już, że jeśli chodzi o Biało-Czerwonych, to oni będą występować w duńskim Herning.

Gdy spojrzymy na dokładną rozpiskę, widzimy, że Polska rozpocznie zmagania od meczu z Niemcami, który odbędzie się 15 stycznia. Dwa dni później zagramy z Czechami, a 19 stycznia czeka nas ostatnie spotkanie w grupie ze Szwajcarią.