Mohamed Salah chce odejść z Liverpoolu! W grze gigantyczne pieniądze

Mohamed Salah chce odejść z Liverpoolu! W grze gigantyczne pieniądze
Icon Sport

Egipski skrzydłowy może być kolejnym wielkim zawodnikiem, który zdecyduje się na przeprowadzkę do Arabii Saudyjskiej. Włoski dziennikarz, Rudy Galetti, poinformował, że Mohamed Salah chce odejść z Liverpoolu. Jeśli do tej transakcji finalnie by doszło, to na Egipcjanina czekałaby w nowym zespole prawdziwa fortuna.

Kilka dni temu media po raz pierwszy poinformowały o zainteresowaniu Mohamedem Salahem ze strony Al-Ittihad. Wtedy też pojawiły się szczegóły na temat ewentualnego wynagrodzenia dla skrzydłowego. Egipcjanin miałby inkasować w Arabii Saudyjskiej 200 mln funtów na rok, a w obecnym zespole zarabia o dziesięć razy mniej, a więc 20 mln funtów.

Mohamed Salah chce odejść z Liverpoolu. Najbliższe dni będą kluczowe

Według wcześniej wspomnianego dziennikarza, Mohamed Salah poinformował władze Liverpoolu o tym, że jest skłonny na odejście do Al-Ittihad. Kluczowa ma być decyzja samego klubu i menadżera tej drużyny, Jurgena Kloppa. Mówi się o tym, że zespół z Anfield otrzymałby za swojego zawodnika całkiem konkretne pieniądze, mniej więcej w okolicy 100 mln euro. Rudy Galetti dodaje, że deadlinem dla tej operacji ma być 28 sierpnia, czyli dzień po hitowym spotkaniu Liverpoolu z Newcastle United.

Wcześniej media informowały o tym, że Jurgen Klopp raczej nie jest entuzjastą odejścia Mohameda Salaha do Arabii Saudyjskiej. Niemiecki trener podczas tego okienka transferowego stracił już kilku ważnych piłkarzy. Z drużyną “The Reds” pożegnali się niedawno między innymi Fabinho, Jordan Henderson, Roberto Firmino czy Naby Keita. To powoduje, że niemiecki trener może nie chcieć jeszcze mocniej osłabiać swojego składu.

Choć Mohamed Salah chce odejść z Liverpoolu, to nie ma pewności, jak na gigantyczną ofertę zapatrują się działacze “The Reds”. Egipcjanin to legenda angielskiego klubu, w którym występuje od 2017 roku. W tym okresie skrzydłowy strzelił aż 187 goli dla swojej drużyny. Zawodnik nie zwalnia tempa również w obecnych rozgrywkach. W dwóch meczach tego sezonu Mohamed Salah zdobył jednego gola i dołożył do tego asystę.