Koszmarny wypadek Patricka Hansena. Proszą o modlitwę (WIDEO)

Koszmarny wypadek Patricka Hansena. Proszą o modlitwę (WIDEO)

Do koszmarnego zdarzenia doszło podczas meczu w 1. Ligi Żużlowej w Ostrowie Wielkopolskim. W fatalnej kraksie poważnie ucierpiał Patrick Hansen, zawodnik ROW-u Rybnik. Pojawił się komunikat na temat stanu zdrowia zawodnika.

Patrick Hansen ma uraz kręgosłupa

Krótko po kraksie Hansen trafił do ambulansu. Później został przewieziony do szpitala. W klubowym komunikacie potwierdzono natomiast, że sytuacja jest naprawdę poważna.

“W tej chwili trwa operacja Patricka w szpitalu w Kaliszu. Potrwa ona około trzech godzin. Rano będziemy mogli powiedzieć więcej na temat rokowań. W tej chwili wiemy, że Patrick ma uraz kręgosłupa. Sprawa jest poważna, ale trzymamy kciuki za jego szybki powrót do zdrowia” – napisał ROW Rybnik.

Ustaleniami na temat stanu zdrowia Hansena podzielił się również Mateusz Wróblewski z Interii. Przekazywał, że Duńczyk nie ma czucia w nogach.

“Jak udało nam się ustalić, Patrick Hansen złamał kręgosłup i na moment przeprowadzenia operacji nie ma czucia w nogach. Trwa walka o jego sprawność i zdrowie. Więcej o jego zdrowiu będzie można powiedzieć rano, kilka godzin po przeprowadzonej operacji” – pisał

Zobacz wypadek Patricka Hansena (WIDEO)

Koszmarną kraksę z udziałem Hansena można zobaczyć poniżej. Warto przypomnieć, że bezpośrednio po tym zdarzeniu zawodnik został zabrany do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Nie ma tam oddziału neurochirurgii, więc od początku było jasne, że nie będzie mógł przejść operacji w tym miejscu.

Wobec tego następnie Hansena przewieziono do Kalisza. Dlaczego nie trafił tam od razu? Ano dlatego, że Arged Malesa Ostrów miała umowę z ostrowskim szpitalem i zgodnie z procedurą musiała postąpić właśnie w taki sposób.

Nie rozumiem tego. Straciliśmy godzinę! Dlaczego od razu nie można było zabrać Patricka do Kalisza? – zastanawiał się na antenie Canal+ Sport 5 Krzysztof Mrozek, prezes ROW-u.

Zawodnicy, ale i kluby żużlowe solidaryzują się z Patrickiem Hansenem. Wiele osób apeluje o modlitwę o zdrowie zawodnika ROW-u Rybnik. Duńczyk do tej pory cieszył się wielką sympatią kibiców z naszego kraju, którą zyskał choćby za sprawą tego, że… nauczył się języka polskiego.