MŚ w lotach wyniki: Timi Zajc zdecydowanym liderem na półmetku

MŚ w lotach wyniki: Timi Zajc zdecydowanym liderem na półmetku
fot. Icon Sport

Za nami dokładnie połowa rywalizacji na skoczni Kulm. Po raz kolejny istotną rolę w zmaganiach odgrywają reprezentanci Słowenii oraz Austrii. Oto MŚ w lotach wyniki.

Wyniki MŚ w lotach (26.01.2024)

Reprezentanci Słowenii w poprzednich latach wcielali się w głównych aktorów mistrzowskiego czempionatu. Nie inaczej jest również i tym razem. Na ten moment z ponad 12 punktami przewagi nad Stefanem Kraftem liderem klasyfikacji MŚ w lotach jest Timi Zajc. Najniższy stopień podium należy do Johanna Andre Forfanga, lecz Norweg ma raptem o.5 punktu zapasu nad Andreasem Wellingerem. Napisać zatem, że w trzeciej oraz czwartej serii konkursowej czekają nas emocje, to tak jakby nie napisać nic.

Trzeba przyznać, że na półmetku MŚ w lotach narciarskich bardzo dobrze wygląda również sytuacja reprezentantów Polski. Po dwóch z czterech serii konkursowych Piotr Żyła jest szósty, a Aleksander Zniszczoł dziewiąty. W najlepszej trzydziestce znajduje się także Dawid Kubacki (18. pozycja) oraz Paweł Wąsek (29. miejsce).

Jako że zmagania na skoczniach mamucich bywają jeszcze bardziej nieprzewidywalne od tych na dużych oraz normalnych obiektach, to nie ukrywamy, że przed sobotnią trzecią oraz czwartą serią mistrzostw obiecujemy sobie całkiem sporo.