MŚ w lotach wyniki: Stefan Kraft króluje w Bad Mitterndorf

MŚ w lotach wyniki: Stefan Kraft króluje w Bad Mitterndorf
fot. Icon Sport

Właśnie dobiegła końca loteryjna rywalizacja na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf. Oto MŚ w lotach wyniki, które finalnie okazały się nieco inne od pierwotnie oczekiwanych.

Wyniki MŚ w lotach (27.01.2024)

Po blisko dwóch godzinach od planowanego rozpoczęcia sobotniej części zmagań o mistrzostwo świata w lotach najlepsi skoczkowie świata pojawili się wreszcie na mamuciej skoczni zlokalizowanej w austriackim Bad Mitterndorf. Ten długi czas oczekiwania miał na poszczególnych zawodników bardzo odmienny wpływ. Jedni mocno skorzystali, a innym zabrało to szansę na historyczny sukces.

W pierwszej z wymienionych grup znalazł się Stefan Kraft. Lider Pucharu Świata mimo drugiej lokaty po pierwszym dniu MŚ ostatecznie uplasował się na najwyższym stopniu podium. Nieco ponad 2 punkty za Austriakiem lotniczy czempionat zakończył Andreas Wellinger. Timi Zajc z pierwszej lokaty spadł na trzecią.

Najlepszym z Polaków podczas MŚ w lotach był Piotr Żyła. Popularny Wiewiór zakończył rywalizację na pozycji numer sześć. 12. miejsce w zawodach świętować może Aleksander Zniszczoł. Cieszynian miał jednak z pewnością apetyt na lepszy rezultat. Przypomnijmy, że po dwóch seriach był dziewiąty.

Nieco dalej w końcowej klasyfikacji znaleźli się Dawid Kubacki oraz Paweł Wąsek. Pierwszy z wymienionych uplasował się finalnie na lokacie 24. a Wąsek 29.