Oficjalnie: Marek Papszun znów w Rakowie Częstochowa

Oficjalnie: Marek Papszun znów w Rakowie Częstochowa
fot. Icon Sport

Marek Papszun znów poprowadzi ekipę Rakowa Częstochowa. Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu obejmie funkcję pierwszego trenera. Kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższej dwa lata. “Z możliwością odejścia w ściśle określonych sytuacjach” – informuje Raków.

Marek Papszun wraca do Rakowa

Dla trenera Marka Papszuna będzie to powrót do miejsca, gdzie świętował ogromne sukcesy i stał się klubową legendą, awansując od II ligi do mistrzostwa Polski w 2023 roku.

Dwukrotnie zdobył także Puchar oraz Superpuchar Polski, dorzucając dwa srebrne medale PKO BP Ekstraklasy i debiut w europejskich pucharach.

Jego CV pełne jest indywidualnych osiągnięć, w tym dwukrotnego tytułu Trenera Sezonu PKO BP Ekstraklasy, Trenera Roku w plebiscycie tygodnika “Piłka Nożna” oraz ośmiokrotnego tytułu Trenera Miesiąca Ekstraklasy.

“Konferencja z udziałem trenera Marka Papszuna oraz zarządu klubu wraz z Michałem Świerczewskim odbędzie się w poniedziałek, 27 maja o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej w budynku klubowym przy ulicy Limanowskiego 83. Będzie to jedyna okazja do zadawania pytań do trenera Marka Papszuna oraz zarządu klubu w najbliższym czasie” – czytamy w oficjalnym komunikacie Rakowa.

Kibice Rakowa bardzo entuzjastycznie przyjęli informację o tym, że Marek Papszun znów poprowadzi częstochowski zespół. Czas pokaże, czy ten szkoleniowiec zdoła doprowadzić do tego, że Raków powróci na właściwe tory.