Santiago Hezze dostał powołanie do reprezentacji Argentyny!

Santiago Hezze dostał powołanie do reprezentacji Argentyny!
Icon Sport

W styczniu pojawiła się informacja na temat tego, że pomocnik Olympiakosu Pireus ma szansę na grę w naszej kadrze. Wiele wskazuje jednak na to, że do tego nie dojdzie, ponieważ Santiago Hezze dostał powołanie do reprezentacji Argentyny U-23. Tym samym prawdopodobnie kończy się saga z udziałem tego piłkarza i jego ewentualnych występów dla Biało-Czerwonych.

Santiago Hezze otrzymał polski paszport i ma podwójne obywatelstwo. Wiele wskazywało na to, że wyrobienie dokumentu wiązało się tylko z kwestiami formalnymi, aby nie zabierać miejsca w drużynie dla zawodnika spoza Unii Europejskiej, ale Michał Probierz i tak miał się z nim spotkać, aby porozmawiać o ewentualnym powołaniu.

Santiago Hezze nie zagra dla Polski? Dostał szansę od Argentyny

Santiago Hezze jest wyróżniającym się zawodnikiem drużyny, która budzi w Europie spory podziw. Olympiakos Pireus dotarł bowiem do finału Ligi Konferencji Europy. W tym sezonie pomocnik z polskim paszportem rozegrał dla swojego zespołu 49 meczów, w których strzelił jedną bramkę i zaliczył dwie asysty.

Dobra dyspozycja poskutkowała tym, że Santiago Hezze dostał powołanie do reprezentacji Argentyny U-23. Takie informacje przekazał George Tsanakas na portalu X. “Wspaniały moment i bardzo zaszczytne powołanie dla Santiago Hezze z Olympiakosu. Powołany przez Mascherano do reprezentacji Argentyny U-23 na igrzyska olimpijskie” – napisał.

Na razie Santiago Hezze otrzymał szansę znalezienia się w kadrze, która sprawdzi się w meczach towarzyskich. Dwa spotkania z Paragwajem odbędą się 8 i 11 czerwca. Dopiero potem selekcjoner reprezentacji Argentyny U-23, czyli Javier Mascherano, ogłosi ostateczną listę powołanych piłkarzy, którzy udadzą się na turniej olimpijski. Wiąże się to ze sporą nobilitacją, ponieważ mówimy o grze u boku Lionela Messiego czy Angela Di Marii.

Te informacje sugerują, że temat pod tytułem Santiago Hezze grający w reprezentacji Polski staje się odległy. Na razie ten piłkarz rozegrał dla reprezentacji Argentyny U-23 tylko jedno spotkanie. Wyszedł na boisku w 2021 w meczu przeciwko Japonii.