Oto nowy terminarz PKO BP Ekstraklasy. Znamy terminy!

Oto nowy terminarz PKO BP Ekstraklasy. Znamy terminy!
Icon Sport

Choć ledwo co skończył się poprzedni sezon, w którym mistrzostwo kraju zdobyła Jagiellonia Białystok, to już można ostrzyć sobie zęby na kolejne zmagania, które niebawem się rozpoczną. Oto nowy terminarz PKO BP Ekstraklasy, dzięki któremu można zaplanować sobie czas na obejrzenie tych największych hitów.

Wiemy już, że runda jesienna PKO BP Ekstraklasy zacznie się 19 lipca, a zakończy 9 grudnia. Obejmie 18 kolejek, czyli został tam uwzględniony jeden mecz rewanżowy. Jeśli chodzi o rundę wiosenną, to ona rozpocznie się jak zawsze po dłuższej przerwie. W nadchodzącym sezonie drużyny wznowią rywalizację 31 stycznia 2025 roku.

Jak wygląda terminarz PKO BP Ekstraklasy 2024/25?

Kibice z niecierpliwością czekają na pierwszą kolejkę, w której świeżo upieczony mistrz Polski, czyli Jagiellonia Białystok, zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Drugi w zeszłym sezonie Śląsk Wrocław zagra u siebie z Lechią, a zamykająca podium Legia Warszawa podejmie Zagłębie Lubin.

Warto przypomnieć, że kluby reprezentujące nasz kraj w europejskich pucharach mają możliwość przekładania terminów ligowych meczów. Każda drużyna może z tego uprawnienia skorzystać dwa razy w ciągu całego sezonu.

Kibice mogli zastanawiać się, jaką decyzję podjęto w stosunku do dat rozgrywania spotkań. Tutaj zaskoczenia nie było. Wszystkie mecze PKO BP Ekstraklasy 2024/25 odbędą się w okolicy weekendu, a więc między piątkiem a poniedziałkiem.

Oto nowy terminarz PKO BP Ekstraklasy, który został zaprezentowany na oficjalnej stronie rozgrywek. Zostaniecie do niego przekierowani po kliknięciu we wpis na portalu X. Granie rozpoczyna się już za nieco ponad miesiąc, ale mistrza Polski poznamy dopiero 26 lub 27 maja 2025 roku. W ostatniej kolejce wszystkie mecze standardowo rozpoczną się o tej samej porze.