Raków Częstochowa sprzedał bramkarza. “Medaliki” pobiły rekord transferowy!

Raków Częstochowa sprzedał bramkarza. “Medaliki” pobiły rekord transferowy!
Icon Sport

Potwierdziło się to, o czym media informowały od kilku dni. Raków Częstochowa sprzedał bramkarza, dzięki czemu “Medaliki” pobiły swój rekord transferowy. Vladan Kovačević przeniesie się do Sportingu CP. Oba kluby już oficjalnie potwierdziły ten ruch. Oto szczegóły tej transakcji.

Ponoć Vladan Kovačević mógł odejść z Rakowa Częstochowa już rok temu. Wówczas o Bośniaka walczyła Benfika, ale ostatecznie golkiper “Medalików” postanowił zostać w polskim klubie. Jak się okazało, ta przygoda została wydłużona o 12 miesięcy.

Vladan Kovačević odchodzi z Rakowa Częstochowa. Oto szczegóły transferu

Raków Częstochowa i Sporting CP poinformowały w mediach społecznościowych o przeprowadzeniu tego transferu. “Vladan Kovačević po trzech latach żegna się z Rakowem Częstochowa i na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do mistrza Portugalii, Sportingu CP. Vladan, dziękujemy za wszystko. Zawsze będziemy trzymać za Ciebie kciuki” – napisał w komunikacie polski klub.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Raków Częstochowa sprzedał swojego bramkarza za prawie 6 mln euro (4,8 miliona euro podstawy i 1,2 miliona euro w postaci bonusów). Jeśli faktycznie Sporting CP tyle zapłaci, to “Medaliki” pobiją tym samym rekord transferowy. Do tej pory najdrożej sprzedanym zawodnikiem w historii tego klubu był Kamil Piątkowski. Obrońca odszedł do Red Bulla Salzburg za 5 mln euro.

Taki ruch nie powinien nikogo dziwić, ponieważ Vladan Kovačević w nowym zespole będzie miał otwarte drzwi do pierwszego składu, gdyż Antonio Adán nie zdecydował się przedłużyć kontraktu. Ze względu na zdobycie mistrzostwa Portugalii przez Sporting CP, Bośniak prawdopodobnie będzie mógł sprawdzić się w Lidze Mistrzów.

Kto zastąpi Vladan Kovačevicia w Rakowie Częstochowa? Na razie “Medaliki” nie przeprowadziły żadnego transferu. W mediach od kilku dni wspomina się o Mateuszu Kochalskim, który zaliczył bardzo dobry sezon w barwach Stali Mielec. Do tej pory nic nie zostało jednak ustalone.