Patryk Peda wpisał się na listę strzelców. Słodko-gorzki występ obrońcy [WIDEO]

Patryk Peda wpisał się na listę strzelców. Słodko-gorzki występ obrońcy [WIDEO]
Icon Sport

Polski obrońca określany jest mianem jednego z ulubieńców Michała Probierza. Gdy ten objął reprezentację Polski, to dał szansę właśnie młodemu defensorowi na zaprezentowanie swoich umiejętności. Teraz w meczu Serie C Patryk Peda wpisał się na listę strzelców, ale jego drużyna zaledwie zremisowała z Anconą 2:2 i zajmuje obecnie 18. pozycję w tabeli ligowej.

Patryk Peda otrzymał powołanie od Michała Probierza zarówno na październikowe zgrupowanie reprezentacji, jak i na to listopadowe. 12 października stoper wyszedł w pierwszym składzie w spotkaniu z Wyspami Owczymi, jednocześnie debiutując w dorosłej kadrze Biało-Czerwonych. Jak młody obrońca radzi sobie w klubie?

Patryk Peda wpisał się na listę strzelców. Wcześniej jednak zawalił bramkę

21-letni obrońca występuje w SPAL. Jest to włoska drużyna, która rywalizuje w Serie C, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym w Italii. Obecnie zespół Patryka Pedy radzi sobie bardzo kiepsko, poniewaz na razie zajmuje 18. pozycję, czyli okupuje strefę spadkową. W ostatnim meczu z Anconą padł remis 2:2, a udział przy dwóch bramkach miał właśnie reprezentant Biało-Czerwonych.

Już w 6. minucie meczu na prowadzenie wyszła Ancona. Patryk Peda starał się wyprowadzić piłkę, jednak jego złe podanie zostało przecięte przez rywali. Uderzenie z dystansu dało prowadzenie gościom. Już kilka minut później polski obrońca się zrehabilitował. Otrzymał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową udało mu się zdobyć bramkę na 1:1. Mimo prowadzenia w tym meczu 2:1 dla SPAL, Ancona wyrównała w 77. minucie tej rywalizacji.

W spotkaniu z Anconą Patryk Peda wpisał się na listę strzelców i jest to już drugi gol Patryka Pedy w bieżących rozgrywkach. Do tej pory reprezentant Polski ma na swoim koncie 9 meczów, w których do dwóch bramek dołożył jedną asystę. W następnej kolejce SPAL zmierzy na wyjeździe z Gubbio, które zajmuje obecnie 8. pozycję w Serie C.

Czytaj też: Legia Warszawa ukarała swojego piłkarza. “Nie ma zawodnika większego od klubu”