Paweł Dawidowicz nie uda się na zgrupowanie reprezentacji Polski? Obrońca kontuzjowany!

Paweł Dawidowicz nie uda się na zgrupowanie reprezentacji Polski? Obrońca kontuzjowany!
Icon Sport

Za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się ostatnia przerwa reprezentacyjna w tym roku. Podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Czechami i Łotwą. Wiele wskazuje na to, że Paweł Dawidowicz nie uda się na zgrupowanie reprezentacji Polski. Powodem tego stanu rzeczy ma być uraz defensora.

Środek obrony to pozycja, gdzie Michał Probierz szukał nowych rozwiązań. Swoją szansę dostał młody Patryk Peda i wydawało się, że Paweł Dawidowicz może być ważnym elementem tej reprezentacji. Zawodnik Hellasu Verona jest pewnym punktem swojej drużyny i mógłby te same funkcje pełnić w kadrze Biało-Czerwonych.

Prawdopodobnie Paweł Dawidowicz nie uda się na zgrupowanie reprezentacji Polski

Michał Probierz powołał Pawła Dawidowicza już na poprzednie, październikowe zgrupowanie. Polski obrońca doznał jednak kontuzji i nie mógł wziąć udziału w spotkaniach z reprezentacją Wysp Owczych oraz Mołdawii. Wydaje się, że teraz będziemy świadkami bliźniaczej sytuacji.

W niedzielę Hellas Verona mierzył się z Monzą, a Paweł Dawidowicz doznał kontuzji i nie był w stanie dokończyć tego starcia. Na ten moment trudno o powody do optymizmu. Piotr Koźmiński z portalu “WP Sportowe Fakty” poinformował, że obrońca może wypaść z gry nawet na kilka tygodni.

To powoduje, że prawdopodobnie Paweł Dawidowicz nie uda się na zgrupowanie reprezentacji Polski, choć oficjalna decyzja zostanie podjęta w najbliższych godzinach. W poniedziałek zawodnik ma przejść badanie USG, które określi rozległość tego urazu. W tym sezonie polski defensor wystąpił w 11 spotkaniach w barwach Hellasu Verona. Zdarzało się, że grał tam z opaską kapitańską na ramieniu.

Jeśli potwierdzą się pesymistyczne scenariusze, to Michał Probierz będzie musiał radzić sobie bez Pawła Dawidowicza. Czasu na wybór innego piłkarza selekcjoner reprezentacji Polski nie ma zbyt dużo, ponieważ spekuluje się, że lista z powołaniami ma zostać opublikowana w czwartek wieczorem po spotkaniach w ramach europejskich pucharów.

Zobacz też: Krzysztof Piątek przełamał fatalną serię. Polski napastnik zdobył dwa gole! [WIDEO]