PGE Ekstraliga – najlepsi zawodnicy i średnie biegowe

Pięć kolejek PGE Ekstraliga 2022 już za nami. Kto dotychczas sprawował się najlepiej? Jak wygląda TOP3 klasyfikacji indywidualnej PGE Ekstraliga?

PGE Ekstraliga
fot. FIMSpeedway.com

PGE Ekstraliga. Niespodzianki na fotelu lidera nie ma

Na czele klasyfikacji zawodników jeżdżących w PGE Ekstraliga znajduje się aktualny wicemistrz świata Bartosz Zmarzlik. W dotychczasowych spotkaniach wykręcił on średnią biegopunktową 2,625. Tylko raz do mety dojechał na czwartym miejscu.

Raz czwarty był też drugi w rankingu Janusz Kołodziej. Jego średnia to 2,522. Co ciekawe, ani razu stawki nie zamykał Nicki Pedersen. Doświadczony Duńczyk kapitalnie wszedł w sezon. We wspomnianym zestawieniu zajmuje trzecią lokatę, a jego średnia biegopunktowa to 2,448.

Kogo jeszcze znajdziemy w pierwszej dziesiątce? Na kolejnych lokatach pojawili się tacy zawodnicy jak Mikkel Michelsen (2,345), Leon Madsen (2,320), Maksym Drabik (2,241), Maciej Janowski (2,194), Chris Holder (2,185), Szymon Woźniak (2,158) oraz Patryk Dudek (2,100).

A którzy juniorzy jadą najlepiej? W tej kategorii wyróżnia się Wiktor Lampart (1,875), a także Mateusz Świdnicki (1,471) oraz Kacper Pludra (1,375). Może nie idzie im fenomenalnie, ale generalnie nie jadą źle.

Największe zaskoczenie w PGE Ekstraliga?

Na pewno zbyt wiele osób nie spodziewało się, że aż tak dobrze u progu sezonu prezentować się będzie Nicki Pedersen. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Janusza Kołodzieja. Obydwaj są topowymi zawodnikami, ale chyba mało kto przewidywał, że po 5. kolejce będą w TOP3.

Dobre wrażenie pozostawia po sobie ponadto m.in. Maksym Drabik. Jego forma była sporą niewiadomą, bo przecież wrócił do jazdy po zawieszeniu. Pokazuje, że przerwa nie zrobiła na nim większego wrażenia.

0 0 votes
Article Rating