PGE Ekstraliga. Koszmar beniaminka rozgrywek!

Arged Malesa Ostrów zalicza brutalne zderzenie z PGE Ekstraliga 2022. Drużyna notuje porażkę za porażką, a teraz na domiar złego straciła jednego z najbardziej doświadczonych zawodników w swojej kadrze.

PGE Ekstraliga

PGE Ekstraliga. Beniaminek w tarapatach

Już przed sezonem było pewne, że PGE Ekstraliga 2022 nie będzie łatwa dla drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego. Beniaminek nie przeprowadził zbyt wielu transferów, co sprawiło, że siła rażenia tej ekipy nie wzrosła za mocno. Już pierwsze mecze pokazują, że ostrowian czeka niezwykle trudna przeprawa, a utrzymanie w elicie będzie można nazwać istnym cudem.

Tym bardziej teraz, kiedy kontuzji nabawił się Grzegorz Walasek. Doświadczony zawodnik urazu doznał w trakcie pojedynku w ramach piątej kolejki PGE Ekstraliga pomiędzy Betard Spartą Wrocław i Arged Malesą Ostrów. Do siódmego biegu beniaminek radził sobie nieźle – po dwóch seriach gospodarze prowadzili, ale tylko 23:19.

W ósmej odsłonie dnia doszło do koszmarnego incydentu. Na początku biegu Michał Curzytek sczepił się motocyklem ze sprzętem Grzegorza Walaska. Doświadczony zawodnik nie był w stanie kontynuować zawodów – pojechał do szpitala na kompleksowe badania. Jego drużyna natomiast w kolejnych wyścigach traciła kontakt z aktualnym mistrzem Polski.

Grzegorz Walasek kontuzjowany. Co się stało?

Kibice ostrowskiej drużyny ściskali kciuki za Grzegorza Walaska. Wierzyli, że diagnoza lekarzy nie będzie zła i zawodnik szybko ponownie wsiądzie na motocykl. Pierwsze wieści napływające z placówki medycznej napawały optymizmem, ale później już tak dobrze nie było. TŻ Ostrovia poinformowała bowiem na Facebooku, że Walasek złamał obojczyk.

“Pierwsze wieści ze szpitala były optymistyczne, ale niestety szczegółowe badania wykazały uraz u Grzegorza Walaska, który w wypadku we Wrocławiu złamał obojczyk” – napisał beniaminek PGE Ekstraliga 2022.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy Walasek wróci na tor. Zazwyczaj jednak taka kontuzja oznacza przerwę w startach od trzech do pięciu tygodni.