Piotr Zieliński jednak odejdzie z SSC Napoli? Oto potencjalny następca Polaka

Piotr Zieliński jednak odejdzie z SSC Napoli? Oto potencjalny następca Polaka
Icon Sport

Kwestia tego, gdzie polski pomocnik będzie grał w przyszłym sezonie budzi emocje nie tylko w kraju nad Wisłą, ale również we Włoszech. Według najnowszych informacji zwiększa się szansa na to, że Piotr Zieliński jednak odejdzie z SSC Napoli. Co więcej, mistrzowie Włoch ponoć znaleźli już piłkarza, który mógłby wejść w buty reprezentanta Biało-Czerwonych, gdy ten ostatecznie opuści Stadio Diego Armando Maradona.

Saga z udziałem Piotra Zielińskiego trwa już od dłuższego czasu, a kolorytu sprawy nabrały mniej więcej w trakcie letniego okienka transferowego. W ostatnim czasie mieszają się plotki odnośnie przyszłości Polaka. Z jednej strony otrzymywaliśmy informacje, że pomocnik jest bliski podpisania umowy z SSC Napoli, ale z drugiej spekulowano o zainteresowaniu ze strony na przykład Juventusu czy Interu Mediolan.

Zwiększa się szansa na to, że Piotr Zieliński jednak odejdzie z SSC Napoli

Wiele wskazuje na to, że powodem braku porozumienia między obiema stronami są pieniądze. Piotr Zieliński po podpisaniu nowego kontraktu miałby zarabiać mniej, niż było to do tej pory. W mediach pojawiały się informacje o obniżce pensji do poziomu 3 mln euro za sezon. Obecnie Polak może liczyć na kwotę, w zależności od źródeł, od 4 do 4,5 mln euro.

Czy z tego powodu Piotr Zieliński jednak odejdzie z SSC Napoli? Tego jeszcze nie wiemy, ale włoski portal dotsport.it podaje, że mistrz Włoch rozgląda się już za zastępcą Polaka, gdyby ten ostatecznie opuścił stolicę Kampanii. Według tych informacji “Azzurri” mieliby ruszyć po Lewisa Fergusona, który obecnie reprezentuje barwy Bolonii. Ten zawodnik wyceniany jest na mniej więcej 20 mln euro.

Jeśli obie strony nie dojdą do porozumienia, to Piotr Zieliński będzie mógł niebawem negocjować kontrakt z innym zespołem. Obecna umowa Polaka wygasa z końcem tego sezonu, więc od stycznia pomocnik ma prawo rozmawiać z innymi klubami. Prawdopodobnie im bliżej będzie do rozpoczęcia nowego roku, tym więcej informacji na temat przyszłości reprezentanta Biało-Czerwonych zaczniemy otrzymywać.

Czytaj też: Wojciech Szczęsny może niebawem przedłużyć kontrakt z Juventusem