Piotr Zieliński otrzyma inną rolę w SSC Napoli? Oto pomysł nowego trenera mistrza Włoch

Piotr Zieliński otrzyma inną rolę w SSC Napoli? Oto pomysł nowego trenera mistrza Włoch
Icon Sport

Praca Rudiego Garcii z zespołem mistrza Włoch nie spotkała się ze zbyt dużą aprobatą władz tego klubu. To skończyło się zmianą na stanowisku trenera “Azzurrich”. Teraz tę drużynę poprowadzi Walter Mazzarri, a włoskie media spekulują, że Piotr Zieliński otrzyma inną rolę w SSC Napoli. Być może Polak wejdzie w buty legendy neapolitańskiego klubu.

Praca w SSC Napoli nie będzie dla Waltera Mazzarriego niczym nowym. Włoch prowadził już ten zespół w latach 2009-2013. Choć jego zawodnicy słynęli wtedy z ładnej dla oka, ofensywnej gry, to nie wiązało się to z wygrywaniem trofeów. Podczas swojej pierwszej przygody z “Azzurri” Mazzarri zdobył tylko Puchar Włoch, jednak teraz po zwolnieniu Rudiego Garcii otrzymał kolejną szansę.

Czy Piotr Zieliński otrzyma inną rolę w SSC Napoli? Może być nowym Hamsikiem

Prawdopodobnie ze względu na trwającą przerwę reprezentacyjną dziennikarze w Italii zastanawiają się nad tym, jak zmiana trenera wpłynie na grę mistrza Włoch. “La Gazzetta dello Sport” podaje, że być może Piotr Zieliński otrzyma inną rolę w SSC Napoli. Wspomina się o tym, że wcześniej Walter Mazzarri opierał grę ofensywną na Marku Hamsiku. Słowacki pomocnik stał się trzecim strzelcem w historii neapolitańskiego zespołu.

Z tego względu spekuluje się, że podobną rolę do tej Marka Hamsika może teraz pełnić Piotr Zieliński. We Włoszech zwracają uwagę na to, że reprezentant Biało-Czerwonych ma spory potencjał ofensywny. Pod wodzą nowego trenera polski pomocnik miałby częściej pojawiać się między liniami, a nie skupiać się na częstym byciu przy piłce i kreowaniu gry.

Na razie nie ma jednak pewności co do tego, jaka przyszłość czeka na Piotra Zielińskiego. Kontrakt polskiego pomocnika wygasa z końcem obecnych rozgrywek. Reprezentant Biało-Czerwonych występuje w SSC Napoli od siedmiu lat. Podczas tej przygody udało mu się zdobyć 50 bramek i zanotować 46 asyst. Czy pod wodzą nowego trenera polski pomocnik znacząco poprawi swoje liczby? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niebawem przy okazji następnych spotkań mistrza Włoch.

Czytaj także: Jakub Kiwior wróci do Włoch? Ten klub interesuje się polskim stoperem