Piotr Zieliński wybrał nowy klub. Tam zagra polski pomocnik!

Piotr Zieliński wybrał nowy klub. Tam zagra polski pomocnik!
Icon Sport

Powoli kończy się saga transferowa związana z przyszłością polskiego pomocnika. Włoskie media są już praktycznie pewne odnośnie tego, gdzie reprezentant Polski będzie występował w następnym sezonie. Wiele wskazuje na to, że Piotr Zieliński wybrał nowy klub i będzie ostatecznie nadal grał w Serie A, choć miał oferty również z innej ligi.

W ostatnich tygodniach sporo mówiło się o przyszłości reprezentanta Polski. Głównie ze względu na kontrakt, który wygasa z końcem tego sezonu. To oznaczało, że polski pomocnik od stycznia mógł już negocjować z dowolnym klubem i odejść do nowego zespołu za darmo. To generowało sporo domysłów w sprawie następnej destynacji Polaka.

Gdzie zagra Piotr Zieliński? Włosi są już pewni!

Znany włoski dziennikarz Nicolo Schira poinformował, że Piotr Zieliński wybrał nowy klub i reprezentant Polski ma być o krok od dołączenia do Interu Mediolan. Choć jeszcze nie doszło do podpisania umowy, ustalono najważniejsze aspekty tego kontraktu.

Reprezentant Polski ma związać się z finalistą zeszłej edycji Ligi Mistrzów do połowy 2027 roku. Piotr Zieliński w nowym zespole zarobi 4,5 mln euro za rok gry. Warto zaznaczyć, że uwzględniono opcję przedłużenia tej współpracy o kolejny rok.

Nicolo Schira zwrócił uwagę na jeszcze jeden ciekawy aspekt odnośnie alternatyw dla Piotra Zielińskiego. “Zgłosił się po niego jeszcze jeden klub z Serie A, a także drużyna z Premier League, ale on wolał Inter” – stwierdził włoski dziennikarz.

Choć Piotr Zieliński wybrał nowy klub, to wiele wskazuje na to, że nie skończyły się jego problemy, choć pierwotnie wydawało się inaczej. W piątek SSC Napoli podało skład na zmagania w Lidze Mistrzów. Okazało się, że reprezentant Polski nie został uwzględniony i nie będzie mógł występować w tych rozgrywkach. Przypomnijmy, że “Azzurri” zmierzą się w 1/8 finału z FC Barceloną.