Raków Częstochowa czeka rewolucja. Ma dojść do dużych zmian!

Raków Częstochowa czeka rewolucja. Ma dojść do dużych zmian!
Icon Sport

Zespół mistrza Polski nie może mówić na razie o sukcesie w tym sezonie. “Medaliki” są bardzo daleko od obrony tytułu. Dziennikarze już sugerują, że po zakończeniu rozgrywek Raków Częstochowa czeka rewolucja. Co to dokładnie oznacza? Głos w tym temacie zabrał w programie “Pogadajmy o piłce” Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl.

Raków Częstochowa w miniony piątek ponownie zgubił punkty. Podopieczni Dawida Szwargi przegrali z Górnikiem Zabrze 0:1. Mówimy więc o piątym meczu z rzędu bez zwycięstwa. Nazwanie tej kiepskiej passy “Medalików” kryzysem nie będzie więc żadnym nadużyciem. Tą kolejną stratą punktów w zasadzie wypisali się z wyścigu o mistrzostwo Polski, a po tej kolejce mogą spaść nawet na siódmą pozycję w tabeli.

Rewolucja w Rakowie. Dawid Szwarga straci pracę?

Sytuacja w Rakowie Częstochowa jest dosyć napięta. Już od dłuższego czasu pojawiały się informacje na temat niepewnej przyszłości trenera tego zespołu, Dawida Szwargi. Jeszcze nie wiadomo, czy będzie on zasiadał na ławce “Medalików” w przyszłym sezonie.

Wydaje się, że niezależnie od tego, Raków Częstochowa czeka rewolucja. Takie informacje podał Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl. “Nawet jeśli Dawid Szwarga zachowa posadę w Rakowie, to dojdzie do głębokich zmian w sztabie szkoleniowym. Ten uważany jest po prostu za słabszy od tego, którym dysponował Marek Papszun. Zagrożeni są asystenci czy trener bramkarzy” – stwierdził dziennikarz.

Prawdopodobnie możemy przygotować się na wysyp wiadomości na temat potencjalnych zmian w Rakowie Częstochowa. Już teraz pojawiają się informacje odnośnie tego, kto może tam trafić, a kto odejść.

Pomijając ten aspekt, Dawid Szwarga i jego piłkarze muszą skupić się na zatarciu tego negatywnego wrażenia i powrocie na zwycięską ścieżkę. W tym sezonie pozostało im do rozegrania jeszcze pięć spotkań. W następnej kolejce “Medaliki” zagrają na wyjeździe z Widzewem Łódź. To starcie zaplanowano sobotę 27 kwietnia. Odbędzie się ono o 20:00.