Raków Częstochowa pozyska reprezentanta Polski?

Raków Częstochowa pozyska reprezentanta Polski?
fot. Icon Sport

Z pewnością nie brakuje osób zainteresowanych zimowymi poczynaniami działaczy Rakowa Częstochowa. Okazuje się, że mają oni pomysł na pierwszy transfer. Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl donosi, że klub jest blisko premierowego wzmocnienia!

Raków Częstochowa pozyska Jakuba Myszora?

Na celowniku Rakowa Częstochowa znalazł się młodzieżowy reprezentant Polski Jakub Myszor. Częstochowski klub tym zawodnikiem interesował się tak naprawdę już znacznie wcześniej – pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się w sierpniu 2023 roku.

Wówczas jednak Raków nie zdołał dogadać się z Cracovią w sprawie kwoty odstępnego. To sprawiło, że Myszor rundę jesienną spędził w zespole “Pasów”. Odgrywał jednak niewielką rolę. W dziewięciu spotkaniach zagrał tylko 297 minut.

Mogło to wynikać również z tego, że w czerwcu 2024 roku kończy się jego kontrakt. Zawodnik podobno od dłuższego czasu nie myślał o jego przedłużeniu. Był wręcz zdecydowany na to, by karierę kontynuować pod Jasną Górą. Pojawiał się nawet na meczach Rakowa w PKO BP Ekstraklasie czy europejskich pucharach.

“Jak ustaliliśmy, w ostatnim czasie kontakty Rakowa i Cracovii w sprawie transferu nasiliły się. Dziś rozmowy są już na bardzo zaawansowanym etapie i dotyczą pokonania niewielkich rozbieżności. Myszor dostał też zielone światło na zmianę barw od trenera Jacka Zielińskiego. Pozostały więc tylko szczegóły na poziomie klubów i reprezentant Polski do lat 21 dołączy zimą do drużyny Dawida Szwargi” – informuje Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl.

Okazuje się, że rozmowy mogą być zamknięte nawet w środę (6 grudnia). Dla “Pasów” jest to ostatnia szansa na to, by zgarnąć za tego zawodnika jakiekolwiek pieniądze. Za kilka miesięcy Myszor mógłby odejść za darmo.