Robert Lewandowski odejdzie z FC Barcelony? Doszło ponoć do kontaktów

Robert Lewandowski odejdzie z FC Barcelony? Doszło ponoć do kontaktów
Icon Sport

Przyszłość polskiego napastnika może w najbliższym czasie być bardzo gorącym tematem w polskich i hiszpańskich mediach. Już teraz coraz częściej pojawia się pytanie, czy Robert Lewandowski odejdzie z FC Barcelony jeszcze przed zakończeniem swojej umowy z katalońskim klubem. Oliwy do ognia dodał jeden z dziennikarzy.

Forma sportowa kapitana Biało-Czerwonych nie jest obecnie najlepsza i Polak nie nawiązuje do swojej gry z początków przygody w FC Barcelonie. Dodając do tego całkiem wysoką pensję “Lewego”, nie powinno dziwić to, że katalońskie media informują o potencjalnym transferze napastnika reprezentacji Polski.

Czy wkrótce Robert Lewandowski odejdzie z FC Barcelony?

Ostatnio informacje na temat styczniowego transferu zdementował Tomasz Zawiślak, a więc współpracownik polskiego napastnika. Jednak o sprawie informuje także dziennikarz Rudy Galetti, który sugeruje, że Saudyjczycy skontaktowali się z otoczeniem reprezentanta Polski. Mimo nie najlepszej formy, nazwisko Lewandowskiego wciąż generuje olbrzymie zainteresowanie na rynku piłkarskim.

PIF, a więc fundusz inwestycyjny, który odpowiada za największe saudyjskie kluby, skontaktował się ponoć obozem piłkarza. Na razie chodziło tylko o wybadanie terenu i poznanie opinii zawodnika na temat potencjalnego odejścia w przyszłości.

W najbliższym czasie prawdopodobnie nie dojdzie do tego, że Robert Lewandowski odejdzie z FC Barcelony, ale nie wiadomo, jak ta sprawa się rozwinie. Przed końcem roku do FC Barcelony trafi Vitor Roque, a więc potencjalny rywal Polaka o miejsce w podstawowym składzie.

Jeśli chodzi o statystyki Roberta Lewandowskiego w tym sezonie, to odbiegają one znacznie od tego, do czego zdążył przyzwyczaić. W tych rozgrywkach Polak ma na swoim koncie 17 spotkań, w których zdobył 8 goli i dołożył do tego 4 asysty. Ten bilans kapitan Biało-Czerwonych będzie mógł poprawić w najbliższą niedzielę. “Duma Katalonii” zmierzy się w ligowym hicie z Gironą FC. Początek spotkania odbędzie się o 21:00.

Czytaj też: PZPN wydał komunikat. Jakub Kwiatkowski odchodzi