Robert Lewandowski trafi na ławkę rezerwowych? Trener FC Barcelony zabrał głos

Robert Lewandowski trafi na ławkę rezerwowych
Icon Sport

Sezon i walka na wielu frontach na dobre rozpoczęła się dla FC Barcelony. “Dumę Katalonii” czeka w najbliższym czasie sporo meczów i w katalońskiej prasie od pewnego momentu zwraca się uwagę na temat tego, że potrzebne są rotacje u zawodników, którzy mają na koncie sporo minut. Ta kwestia dotyczy między innymi polskiego napastnika i pojawia się pytanie, czy w najbliższym spotkaniu Robert Lewandowski trafi na ławkę rezerwowych.

FC Barcelona w sobotę wieczorem rozegrała swoje spotkanie ligowe i udało jej się pokonać Celtę Vigo 3:2, a dwa gole w tym meczu zdobył Robert Lewandowski, który ponownie rozegrał pełne 90 minut i nie został zmieniony. Już we wtorek podopieczni Xaviego zmierzą się na wyjeździe z Mallorką i można zastanawiać się, czy reprezentant Biało-Czerwonych nie powinien teraz trochę odpocząć.

Robert Lewandowski trafi na ławkę rezerwowych? We wtorek mecz z Mallorką

Na temat rotacji zabrał głos trener FC Barcelony Xavi Hernandez. “Mamy dwóch czy trzech piłkarzy, którzy grają cały czas. Jednym z nich jest bramkarz, ale on nie jest zmęczony i może grać we wszystkich spotkaniach. W przypadku pozostałych graczy pojawią się zmiany. To 5 czy 6 meczów po 90 minut w każdym z nich, powoli zapala się czerwona lampka, jeśli chodzi o rotacje” – powiedział były piłkarz “Dumy Katalonii” na konferencji prasowej.

Można więc stwierdzić, że Xavi w swojej wypowiedzi odniósł się między innymi do Roberta Lewandowskiego. Reprezentant Biało-Czerwonych w tym sezonie zagrał na razie w siedmiu meczach dla “Dumy Katalonii”, w których udało mu się zdobyć sześć goli i dołożyć do tego cztery asysty.

Niebawem pewnie Robert Lewandowski trafi na ławkę rezerwowych, gdyż oddech dla polskiego napastnika może być bardzo potrzebny. Oprócz wtorkowego spotkania z Mallorką, już w ten piątek FC Barcelona rozegra kolejne spotkanie, w którym rywal będzie zdecydowanie bardziej wymagający. Mistrz Hiszpanii zmierzy się u siebie z Sevillą, a w środku następnego tygodnia “Duma Katalonii” zagra na wyjeździe z FC Porto w Lidze Mistrzów.