Robert Lewandowski zostanie dyrektorem sportowym? Legenda FC Barcelony zabrała głos

Robert Lewandowski zostanie dyrektorem sportowym? Legenda FC Barcelony zabrała głos
Icon Sport

Choć polski napastnik wciąż pozostaje czynnym piłkarzem i odgrywa ważną rolę w FC Barcelonie, to wiele osób zastanawia się nad przyszłością kapitana Biało-Czerwonych. Czy Robert Lewandowski zostanie dyrektorem sportowym? Na ten temat wypowiedział się Eric Abidal, a więc jeden z filarów “Dumy Katalonii” prowadzonej przez Pepa Guardiolę. Francuz był gościem specjalnym VI Kongresu Sport Biznes Polska.

Oprócz tego, że Eric Abidal był piłkarzem FC Barcelony, to przez jakiś czas pełnił w tym klubie funkcję dyrektora sportowego. Może to właśnie dlatego Francuz widzi w przyszłości Roberta Lewandowskiego na podobnym stanowisku, gdy Polak już zdecyduje się finalnie zakończyć swoją karierę piłkarską.

Czy po zakończeniu kariery Robert Lewandowski zostanie dyrektorem sportowym?

Eric Abidal w ciepłych słowach wypowiedział się o polskim napastniku. “Jego kariera była lepsza od mojej, więc powinien mieć łatwiej. Posiada odpowiednie cechy, by zostać dyrektorem sportowym i myślę, że poradziłby sobie nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie” – zaczął Francuz.

“Robert jest jednym z najlepszych zawodników na świecie i ma ogromne doświadczenie. Rozumie grę i nie boi się trudnych wyzwań. Organizacje czy kluby zawsze chcą mieć w swoich szeregach takich ludzi, a Lewandowski może przekazać wiedzę, którą zdobył przez lata. Wie, jak to jest ciężko trenować i rywalizować na najwyższym poziomie. To przykład profesjonalnego sportowca” – kontynuował Eric Abidal.

“Nie mogę jednak decydować za niego, czy udzielać rad. Wybór kolejnego zawodu nie zawsze jest łatwy. Robert ma jednak potencjał i jakość” – zakończył były zawodnik i dyrektor sportowy FC Barcelony.

Nie można na razie stwierdzić, czy Robert Lewandowski zostanie dyrektorem sportowym. Odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero wtedy, gdy polski napastnik zdecyduje się zakończyć karierę piłkarską. Mimo 35 lat, jego umowa z FC Barceloną wygasa w czerwcu 2026 roku i zobaczymy, czy Polak wypełni do końca kontrakt z “Dumą Katalonii”.

Zobacz również: Jakub Moder wraca do gry w Premier League. Trener Brighton potwierdza